Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

05-10-2014
XVI Memoriał im. Stanisława Ożoga.

XVI Memoriał im. Stanisława Ożoga.

Po raz szesnasty odbył się Memoriał im. Stanisława Ożoga sulęcińskiego olimpijczyka z Rzymu z 1960 roku. Memoriał otworzyła żona olimpijczyka Krystyna Ożóg. Uczestnicy mieli do pokonanie dystans dwóch kilometrów dla kobiet i czterech kilometrów dla mężczyzn.

czytaj więcej »
04-10-2014
XX-lecie praw miejskich Lubniewic

XX-lecie praw miejskich Lubniewic

Po raz pierwszy prawa miejskie Lubniewice otrzymały w 1808 roku. Radość trwała zaledwie 137 lat. W 1945 roku z niewiadomych przyczyn zostały zdegradowane do rangi wsi, co znacznie zahamowało ich rozwój. W 1994 roku gmina Lubniewice wygrała konkurs na najbardziej ekologiczną gminę w Polsce. 30 grudnia 1994 roku staraniem samorządu i mieszkańców, Lubniewice odzyskały prawa miejskie.

czytaj więcej »
04-10-2014
60-lecie MKS Stal Sulęcin

60-lecie MKS Stal Sulęcin

W dniu dzisiejszym podczas obchodów 60-lecia Miejskiego Klubu Sportowego Stal w Sulęcinie oddano do użytku wyremontowaną nawierzchnię boiska do piłki nożnej. Podczas uroczystości wręczono wieloletnim działaczom i piłkarzom złote i srebrne odznaki honorowe oraz wyróżnienia zasłużonego dla piłkarstwa gorzowskiego przyznane przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Gorzowie Wielkopolskim.

czytaj więcej »
02-10-2014
Dzień niemiecki w I LO

Dzień niemiecki w I LO

Wykładowcy języka niemieckiego Regina Kucharska i Elżbieta Przybylska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, po raz trzeci były organizatorami „Dnia Niemieckiego" pod nazwą „Das brandenburgische Frűhstűck".

czytaj więcej »
01-10-2014
Jubileusz Warsztatu Terapii Zajęciowej

Jubileusz Warsztatu Terapii Zajęciowej

W dniu dzisiejszym odbył się jubileusz 20-lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Koła "Razem" w Sulęcinie. Z tej okazji na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością zaproszeni goście, rodzice i znajomi uczestników warsztatu. Na szczególną uwagę zasługuje obecność Walentyny Grębowskiej, która dwadzieścia lat temu była pierwszą inicjatorką powstania warsztatu.

czytaj więcej »
01-10-2014
Szkoła ma nową Miss

Szkoła ma nową Miss

Tradycyjnie już  w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie z okazji Dnia Chłopca odbyła się III Edycja Wyborów  Miss Szkoły. Urodą i inteligencją zachwycały na prawdziwym wybiegu reprezentantki poszczególnych klas: Oliwia Matuszewska, Kornelia Muchowska, Marlena Matelska, Malwina Uziębło, Natalia Zarychta, Wiktoria Bieszcz i Sandra Hryp.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka