Program "Duet doskonały"

21-02-2013

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie uzupełniają i wzbogacają swoją wiedzę w zajęciach pozalekcyjnych finansowanych przez EFS w ramach projektu „Duet doskonały”.

Realizacja projektu, pozwoliła na wzbogacenie szkół w nowe pomoce dydaktyczne oraz multimedialne, m.in. tablice interaktywną, programy komputerowe, podręczniki, plansze oraz ćwiczenia.  Dzięki dokonanym zakupom zajęcia projektowe są o wiele ciekawsze, a uczniowie mają  również możliwość uczestnictwa   w zajęciach     z matematyki oraz informatyki,  przy wykorzystaniu otrzymanych w ramach projektu minitabletów.   Kolejną atrakcją czekającą uczestników projektu jest zbliżający się wyjazd do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp  oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dodatkowo uczniowie   są objęci wsparciem pedagogiczno- psychologicznym, a także stojąc przed wyborem własnej drogi kariery, mają możliwość uczestnictwa w zajęciach z doradcą zawodowym. Projekt będzie prowadzony do czerwca bieżącego roku, a jego ślad w postaci zdobytej wiedzy zostanie wykorzystany na egzaminie maturalnym i dorosłym życiu. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.