Wybierz naszą szkołę

21-02-2013

Wybierz naszą szkołę

Dlaczego Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie?

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w  Sulęcinie to  największa, najlepiej wyposażona szkoła ponadgimnazjalna w powiecie sulęcińskim. Położenie szkoły zapewnia bardzo dobry dojazd z każdej miejscowości zlokalizowanej nie tylko na terenie powiatu, lecz także z  sąsiednich różnych kierunków.
Dla uczniów z odległych miejsc zapewnia 90 miejsc w pobliskim szkolnym internacie, z całodziennym wyżywieniem, pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
Baza szkoły odpowiada wysokim standardom edukacyjnym. Do dyspozycji uczniów są  najnowszej generacji pomoce i środki dydaktyczne audiowizualne i multimedialne dostępne w estetycznych i nowocześnie wyposażonych pracowniach i gabinetach lekcyjnych.
Od roku szkolnego 2013/2014 uczniowie będą kształcić się w  przestrzennych, profesjonalnych pracowniach, niezbędnych do  kształcenia zawodowego (remontowej, blacharstwa, spawalniczej, diagnostyki, obróbki maszynowej i  technik wytwarzania, mechatroniki pomiarowej, pracowni CAD). Nauka będzie o wiele łatwiejsza, gdyż treści kształcenia w nowych zawodach: monter mechatronik, operator obrabiarek skrawających, blacharz, elektromechanik, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych opanowywane będą z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn, urządzeń i  narzędzi. Do  dyspozycji uczniów będą m. in.: tokarki numeryczne, przecinarki plazmowe, szlifierki wielofunkcyjne, centrum frezujące i  obróbkowe, stacje obsługi klimatyzacji, analizatory spalin, urządzenia do pomiaru, stanowiska do symulacji procesów przemysłowych, sensoryki, hydrauliki a  także robot mobilny „Robotino”. Pracownie dydaktyczne będą wyposażone w nowoczesnej generacji sprzęt multimedialny, który w dobie tak szybkiego rozwoju technologii ułatwi zdobycie wiedzy i  umiejętności.
Szkoła cyklicznie zyskuje fundusze unijne, co w znacznym stopniu uatrakcyjnia kształcenie, wzbogaca czynności i efekty dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze. Uczniowie biorą  udział w licznych konkursach, olimpiadach, turniejach przedmiotowych, tematycznych, zawodowych, sportowych i ekologicznych o zasięgu szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
Do sukcesów zaliczyć można także szeroką współpracę z partnerskimi instytucjami, szkołami, pracodawcami oraz współpracę międzynarodową, opartą na wspólnej realizacji projektów, wymianie młodzieży ze szkołami zawodowymi z Niemiec i Białorusi.
Dlaczego ZSL i Z w Sulęcinie?
  • nowe kierunki kształcenia w zmodernizowanych warsztatach szkolnych, wyposażonych w maszyny, urządzenia i sprzęt najnowszej generacji;
  • szeroka oferta edukacyjna – zdobycie atrakcyjnego zawodu, zgodnie z potrzebami rynku pracy;
  • rzetelne przygotowanie do egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie;
  • przestrzenne, profesjonalne pracownie, niezbędne do  kształcenia zawodowego (Centrum Kształcenia Praktycznego);
  • nowocześnie wyposażone gabinety lekcyjne;
  • prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną;
  • życzliwa atmosfera, możliwość rozwijania zainteresowań;
  • wszechstronne zajęcia pozalekcyjne: fakultety, koła zainteresowań, warsztaty, konferencje, spotkania, kluby dyskusyjne;
  • liczne wycieczki edukacyjno-turystyczne, spektakle teatralne, seanse filmowe;
  • korzystanie z biblioteki, świetlicy multimedialnej, sklepiku szkolnego, sali gimnastycznej, siłowni, kompleksu boisk;
  • wsparcie pedagoga, psychologa szkolnego, pielęgniarki;
  • dobra lokalizacja szkoły, dogodny  dojazd z różnych kierunków;
  • zapewnienie uczniom internatu znajdującego się blisko szkoły.
Zapraszamy!!!
Grażyna Sobieraj