Zebranie sprawozdawcze OSP Jarnatów

18-02-2013

Zebranie sprawozdawcze OSP Jarnatów

W piątkowy wieczór 15 lutego br. w Wiejskim Domu Kultury w Jarnatowie /gm. Lubniewice/ odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2012 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zebraniu przewodniczył Naczelnik OSP Jarnatów druh Wiesław Komar oraz Prezes OSP Zbigniew Kamieniczny.

Podczas zebrania uczestniczący w nim strażacy zrzeszeni w jednostce OSP przyjęli protokół komisji rewizyjnej, wysłuchali sprawozdania z działalności jednostki za rok ubiegły i udzielili absolutorium obecnemu zarządowi. Zatwierdzili również plan pracy i zadań na rok 2013. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Dariusz Ejchart,   Komendant Gminny Krystian Kosela, Burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła oraz Janina Wilczyńska inspektor Urzędu Miejskiego w Lubniewicach.

- Staram się, aby na zaproszenia odpowiadać swoją obecnością. Nie zawsze jest to możliwe z powodu wielu innych zajęć. Kilka dni temu odwiedziłem jednostkę   w Trzemesznie Lubuskim, dzisiaj jestem u Was w Jarnatowie. Jestem Waszym przedstawicielem w Zarządzie Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej i zawsze możecie liczyć na moje wsparcie. Pełniąc jednocześnie stanowisko starosty sulęcińskiego, możecie się do mnie zwracać nie tylko w sprawach związanych z Waszą ochotniczą strażą pożarną, ale również w sprawach osobistych. W ramach moich kompetencji będę starał się zawsze pomóc nie tylko radą, ale pomocą w rozwiązywaniu Waszych problemów. Gratuluję zarządowi za otrzymanie absolutorium. A wszystkich druhom, aby w swojej społecznej działalności jak najmniej   musieli korzystać z posiadanego samochodu strażackiego i uczestniczenia w różnych zdarzeniach ratowniczo – gaśniczych – zakończył swoje wystąpienie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Dariusz Ejchart.