Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Powiatowy Dzień Seniora

09-10-2014

Powiatowy Dzień Seniora

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie oraz Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart byli organizatorami Powiatowego Dnia Seniora. Na uroczystość zostało zaproszonych stu dwudziestu seniorów z terenu powiatu sulęcińskiego. Obchody odbyły się w restauracji Hotelu Hetman w Sulęcinie.

- Każdego roku jesienią obchodzimy Dzień Seniora w uznaniu Waszego wieku. Jesteście osobami, które zasługują na największy szacunek w naszym społeczeństwie. Są wśród Was  babcie i dziadkowie, którzy wychowali swoje dzieci, a dzisiaj wychowują swoje wnuki. Czasami, to nie kto inny jak wnuczka, czy wnuczek bardziej przywiązuje się do swojej babci czy dziadka, jak do swoich rodziców. Wasze ciepło i dobrość pozwala im poczuć się bezpiecznie w Waszej obecności. Składam wszystkim obecnym na dzisiejszym święcie moje serdeczne życzenia i podziękowania za wieloletni trud jaki włożyliście i wkładacie w wychowaniu kolejnych pokoleń. Dziękuję Wam za lata Waszej ciężkiej pracy na rzecz Waszych rodzin i dzieci - powiedział między innymi podczas swojego wystąpienia Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart. W dowód wdzięczności wszystkie Panie otrzymały od starosty i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Patryka Lewickiego oraz pracowników PCPR-u symboliczne pąsowe róże. W części artystycznej wystąpiła ze swoim recitalem wokalistka Jadwiga Puchała z Gorzowa Wielkopolskiego, która pochodzi z Rudnicy w gminie Krzeszyce.

 

W galerii fotorelacja z obchodów Powiatowego Dnia Seniora /bez komentarzy/

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka