XVI Memoriał im. Stanisława Ożoga.

05-10-2014

XVI Memoriał im. Stanisława Ożoga.

Po raz szesnasty odbył się Memoriał im. Stanisława Ożoga sulęcińskiego olimpijczyka z Rzymu z 1960 roku. Memoriał otworzyła żona olimpijczyka Krystyna Ożóg. Uczestnicy mieli do pokonanie dystans dwóch kilometrów dla kobiet i czterech kilometrów dla mężczyzn.

Na starcie stanęło ponad stu biegaczy z Lubiszyna, Cychry, Gorzowa Wlkp., Witnicy, Międzyrzecza, Walewic, Krosna Odrzańskiego, Pniewa, Słońska, Wielowsi, Berlina, Czarnowa, Międzychodu, Lubikowa, Strzelec Krajeńskich, Dzikowa, Wędrzyna, Muszkowa, Zielonej Góry, Trzebowa, Jenina, Fürstenwalde, Słubic, Poznania i Sulęcina. Po zakończeniu biegu w Domu Joannitów odbyło się podsumowanie memoriału, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Najstarszym uczestnikiem biegu /rocznik 1940/ był Stanisław Grochowski z Lubiszyna, a najmłodszymi /rocznik 2005/ Michał Majik, Jakub Groberny, Aleksander Brudnowski i Daniel Kaczmarek wszyscy z Sulęcina. Wręczenia nagród dokonała Krystyna Ożóg, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart oraz Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch.

W galerii fotorelacja z Memoriału im. Stanisława Ożoga /bez komentarzy/