Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

XX-lecie praw miejskich Lubniewic

04-10-2014

XX-lecie praw miejskich Lubniewic

Po raz pierwszy prawa miejskie Lubniewice otrzymały w 1808 roku. Radość trwała zaledwie 137 lat. W 1945 roku z niewiadomych przyczyn zostały zdegradowane do rangi wsi, co znacznie zahamowało ich rozwój. W 1994 roku gmina Lubniewice wygrała konkurs na najbardziej ekologiczną gminę w Polsce. 30 grudnia 1994 roku staraniem samorządu i mieszkańców, Lubniewice odzyskały prawa miejskie.

Od 1999 roku Lubniewice należą do województwa lubuskiego i powiatu Sulęcin. W dniu dzisiejszym z okazji XX-lecia odzyskania praw miejskich, odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, którą poprzedziła msza święta w kościele parafialnym. Podczas sesji wręczono odznaczenia „Zasłużony dla Gminy Lubniewice" oraz   tytuły „Honorowego Obywatela Lubniewic". Dalsza część uroczystości odbyła się przy stadionie miejskim, podczas której odbyło się oficjalne otwarcie boiska do piłki nożnej, ośrodka rehabilitacji i przekazano Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniewicach nowego sprzętu ratowniczego do zdarzeń drogowych. Na nowym boisku rozegrano mecz piłki nożnej dzieci i rodzice oraz mecz ligowy seniorów KS Lubniewiczanka -  KS Znicz Trzemeszno. W uroczystości wzięli udział Przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Sowa, były wójt gminy Lubniewice Józef Kruczkowski, były burmistrz miasta Mirosław Jaśnikowski obecny burmistrz Tomasz Jaskuła, starosta sulęciński Dariusz Ejchart oraz zaproszeni goście, radni gminy, przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy Lubniewic.

 

W galerii fotorelacja z XX-lecia odzyskania praw miejskich przez Lubniewice /bez komentarzy/ 

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka