Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Jubileusz Warsztatu Terapii Zajęciowej

01-10-2014

Jubileusz Warsztatu Terapii Zajęciowej

W dniu dzisiejszym odbył się jubileusz 20-lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Koła "Razem" w Sulęcinie. Z tej okazji na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością zaproszeni goście, rodzice i znajomi uczestników warsztatu. Na szczególną uwagę zasługuje obecność Walentyny Grębowskiej, która dwadzieścia lat temu była pierwszą inicjatorką powstania warsztatu.

Z okazji jubileuszu Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart oraz Wicestarosta Tadeusz Dąbroś wręczyli instruktorowi pracowni krawieckiej Teresie Dudasz oraz jej podopiecznym, wielofunkcyjną przenośną maszynę do szycia, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Sulęcinie. Podczas uroczystości zaprezentowali się uczestnicy zajęć w programie muzycznym i przedstawieniu teatralnym. Zaproszeni goście mogli obejrzeć cały obiekt i jego pracownie wyposażone w niezbędny sprzęt do prowadzenia zajęć. Warsztat Terapii Zajęciowej w Sulęcinie działa na podstawie Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, jak również na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2004 roku. Jednostką prowadzącą warsztat jest Stowarzyszenie „Razem" w Sulęcinie przy ul. Lipowa 16c. Kierownik Warsztatu podlega służbowo Przewodniczącemu Zarządu Stowarzyszenia „Razem" w Sulęcinie. W Warsztacie funkcjonuje Rada Programowa Warsztatu. W skład Rady Programowej wchodzą: kierownik jako przewodniczący Rady Programowej, lekarz, psycholog, rehabilitant, pracownik socjalny oraz instruktorzy terapii zajęciowej z poszczególnych pracowni. Pracownię gospodarczą prowadzi Władysław Urbaniak, krawiecką Teresa Dudasz , stolarską 1 i 2 Tomasz Kozłowski, gospodarstwa domowego Krystian Bielecki, multimedialną Waldemar Handzlewicz, kulinarną Marzena Pawlik, modelarską Justyna Milko, plastyczną Marzena Mielcarek-Szura i rehabilitacji Danuta Czernia fizjoterapeuta. Kierownikiem warsztatu jest Agnieszka Sławiak, a Przewodniczącą Stowarzyszenia Koła „Razem" Teresa Putynkowska.

 

W galerii fotorelacja z okazji 20-lecia warsztatu /bez komentarzy/

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka