Klub Bezpiecznego Puchatka

29-09-2014

Klub Bezpiecznego Puchatka

We wrześniu wystartowała VI edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka". Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy I szkół podstawowych z Państwa powiatu do udziału w akcji, której celem jest poprawa edukacji dzieci na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu i na drodze.

Szczególnie ten ostatni temat jest ważny, gdyż liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci wciąż jest poważnym problemem społecznym. Podkreśla to mł. insp. Marek Konkolewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.  - Tylko w 2013 roku miały miejsce 3 454 wypadki drogowe z udziałem dzieci w  wieku do 14. roku życia. I choć w porównaniu do poprzedniego ich liczba zmalała, to trzeba pamiętać, że wielu z nich można było uniknąć.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE?

Aby zapisać się do programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl. „Klub Bezpiecznego Puchatka" tworzony jest wraz z Policją oraz nauczycielami i dopasowany do programu nauczania w klasie I, a udział w nim jest bezpłatny. Dodatkowo, każda ze szkół, która zgłosi się do „Klubu Bezpiecznego Puchatka" otrzyma bezpłatnie, przygotowany przez metodyków, zestaw materiałów edukacyjnych, na podstawie których można profesjonalnie zrealizować  zajęcia dotyczące bezpieczeństwa.

W tym roku dodatkowo materiały edukacyjne „Klubu Bezpiecznego Puchatka" zostały rozbudowane o przydatną dla dzieci tematykę efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

Zestaw materiałów edukacyjnych zawiera:

Płytę CD z materiałami edukacyjnymi dla nauczycieli, scenariuszami zajęć oraz filmem o bezpieczeństwie

książeczki z zabawami i ćwiczeniami dla dzieci, dzięki którym mogą utrwalić zdobytą wiedzę

broszury informacyjne dla rodziców,

certyfikat, potwierdzający udział szkoły w programie Klub Bezpiecznego Puchatka.

W ramach programu w dniach 24-28 listopada 2014 roku realizowany będzie także Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Będzie on podsumowywał zajęcia Klubu Bezpiecznego Puchatka, w którym szkoły przystępujące do programu muszą wziąć udział.

Organizatorem programu „Klub Bezpiecznego Puchatka" jest firma Maspex wraz z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy nad programem sprawują wszystkie Kuratoria Oświaty oraz Komendant Główny Policji.

W poprzedniej edycji „Klubu Bezpiecznego Puchatka" wzięło udział 250  000 dzieci z 8  000 szkół podstawowych, a łącznie, w pięciu edycjach programu, o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole i domu uczyło się aż 600  000 dzieci z całej Polski.

Więcej informacji na temat „Klubu Bezpiecznego Puchatka" znajdą Państwo na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl.

Kontakt dla mediów:

Joanna Brewińska
(48-22) 544-05-11

e-mail:  j.brewinska@synertime.pl

Dorota Liszka
tel. +48/33-873-10-80
e-mail: d.liszka@maspex.com,

Kontakt do Organizatora:

Justyna Skrzekut

tel. +48/33-873-82-06
e-mail: j.skrzekut@maspex.com

Program „Klub Bezpiecznego Puchatka" organizowany jest przez firmę Maspex, producenta kakao Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat Honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty. Celem programu jest edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa: w domu, w szkole, na drodze i w czasie zabawy oraz wspieranie rozwoju najmłodszych. Każda szkoła, która zgłosi się do programu otrzyma bezpłatne materiały edukacyjne, pomocne w przeprowadzaniu zajęć. Dodatkowo w listopadzie odbywa się Wielki Test Bezpieczeństwa sprawdzający wiedzę pierwszoklasistów. Po zrealizowaniu programu szkoła nabywa prawo posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka".