Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

50 lat Stowarzyszenia Ogrodowego Metalowiec

28-09-2014

50 lat Stowarzyszenia Ogrodowego Metalowiec

Historia Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Metalowiec" w Sulęcinie sięga 1963 roku. Ówczesna dyrekcja Sulęcińskiej Fabryki Sprzętu Rolniczego w Sulęcinie oraz Rada Zakładowa w marcu 1963 roku przystąpiła do zorganizowania na terenie miasta, zakładowych ogródków działkowych.

Przygotowania trwały ponad rok i 25 kwietnia 1964 roku Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Sulęcinie, Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wydał decyzję o nieodpłatnym użytkowaniu przez zakład działki oznaczonej numerem 2217 znajdującej się w parceli o powierzchni 4.87 hektara. 25 maja 1964 roku teren protokolarnie został przekazany Sulęcińskiej Fabryce Sprzętu Rolniczego. W 1972 roku zakład, już jako Zakłady Mechaniczne „Gorzów" z siedzibą w Sulęcinie wystąpiły z pismem do Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Sulęcinie o przydział dodatkowego terenu pod ogrody działkowe. Teren został powiększony o kolejne 3.47 hektara. W latach 1980-1985 wybudowano hydrofornię i podłączono do wykonanego na terenie ogródków odwiertu wodnego oraz położono instalację wodociągową. Każda działka otrzymała własne zasilanie w wodę. Inwestycja kosztowała 4,5 miliona złotych i w całości została pokryta z funduszu zakładowego. 18 sierpnia 2014 roku ogrody działkowe otrzymały osobowość prawną i zostały przekształcone w stowarzyszenie. Kontrolę merytoryczną i finansowa nad stowarzyszeniem sprawuje Starostwo Powiatowe w Sulęcinie. W dniu 20 września br. powołano nowy zarząd i komisję rewizyjną. Przez ostatnie 50 lat ogródkami działkowymi „Metalowiec" przewodniczyli: Michał Musiał, Marian Duplaga, Jan Grabasz, Marian Dreger, Józef Nowak, Stanisław Mikoś, Antoni Plata, Jan Mendyk i Tadeusz Galant. Obecnie funkcję prezesa pełni Grzegorz Kozieł. Za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz ogródków działkowych Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart oraz Eugeniusz Sembratowicz wręczyli dyplomu i upominki, które otrzymali: Zygmunt Koziara, Tadeusz Rzeszutek, Bolesław Karaś, Antoni Plata, Marianna Koterba, Tadeusz Bochenek, Tadeusz Biernacki, Jan Biernacki, Mieczysław Jaskuła, Zofia i Marian Sawiccy, Mieczysław Ruta, Jan Komorowski, Halina Truszkowska, Krystyna Robak, Stanisław Grębski, Józef Pastusiak, Zofia Łysakowska, Marian Cebernik oraz Marta Zabłocka.  

 

W galerii zdjęcia ogródków działkowych Metalowiec i fotorelacja z obchodów /bez komentarza/

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka