Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

75 Rocznica zesłańców Sybiru

17-09-2014

75 Rocznica zesłańców Sybiru

Obchody Dnia Sybiraka organizowane są od 1991 roku przez Związek Sybiraków, polską organizację zrzeszającą byłych zesłańców na Syberię. Przypadają one w rocznicę napaści Rosji sowieckiej na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku. W tym dniu w całej Polsce w miejscach upamiętniających losy zesłańców składane są wiązanki kwiatów i zapalane znicze.

W dniu dzisiejszym na cmentarzu komunalnym w Sulęcinie odbyła się uroczystość 75 rocznicy tej tragedii. Obchody poprzedziła msza święta w kościele parafialnym św. Mikołaja. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe organizacji kombatanckich oraz szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich. W trakcje święta w programie słowno-muzycznym wystąpili uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie. Pod obeliskiem upamiętniającym zesłańców złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. W uroczystości uczestniczyli: Poseł na Sejm Bożena Sławiak, Prezes Zarządu Koła Związku Sybiraków w Sulęcinie Mieczysław Wirszyc, Prezes Zarządu Oddziału Związku Inwalidów Wojennych w Sulęcinie Bolesław Karaś, Członek Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Sulęcinie Tadeusz Spirydowicz, Ksiądz Proboszcz Parafii Sulęcin Piotr Mazurek, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, Zastępca Burmistrza Zbigniew Gruca, jak również zesłańcy Sybiru, mieszkańcy miasta oraz młodzież szkolna i przedszkolaki.

 

W galerii fotorelacja z Obchodów Dnia Sybiraka w Sulęcinie /bez komentarzy/ 

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka