Jubileuszowa XX Krzeszycka Jesień

14-09-2014

Jubileuszowa XX Krzeszycka Jesień

W dniu dzisiejszym na stadionie gminnym odbyła się Jubileuszowa XX Krzeszycka Jesień 2014 połączona z dożynkami gminnymi. Uroczystości poprzedziła msza święta w intencji rolników i tegorocznych plonów. Podczas dożynek zaprezentowały się wszystkie sołectwa z gminy, które przedstawiły swoje stoiska.

Podczas koncertu dla żniwiarzy wystąpił zespół „Rudniczanki" z Rudnicy, „Starodworzanki" ze Starego Dworu w gminie Trzciel, rodzimi artyści z Krzeszyc, jak również solistka Jadwiga Puchała z Gorzowa. W konkursie muzycznym „Od amatora do gwiazdora", który poprowadził Michał Juszczakiewicz /z telewizyjnego programu „Od przedszkola do Opola/ wystąpili najmłodsi wykonawcy z gminy Krzeszyce. Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę pluszowego misia przytulankę. Podczas podsumowania wszystkich konkursów przygotowanych przez organizatorów wręczono nagrody rzeczowe, puchary, podziękowania, listy gratulacyjne i dyplomy. Podczas uroczystości Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś wręczył zasłużonym dla powiatu statuetki z okazji 15-lecia Powiatu Sulęcińskiego. Statuetki otrzymali:  Renata Kuświk, Jolanta Solińska, Ignacy Jawny i Jan Galoński. W wieczornym bloku koncertowych wystąpiła Magda Durecka i zespół „Okey". Gwiazdą XX Krzeszyckiej Jesieni 2014 był Krzysztof Krawczyk. W uroczystości dożynkowej uczestniczyli między innymi: Poseł na Sejm Bożena Sławiak, Arno Jaeschke Burmistrz partnerskiego miasta Altlandsberg /Niemcy/, Wicewojewoda Lubuski Jan Świerepo, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Maciej Szykuła, Dyrektor Biura Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztof Szydłak, Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś, Przewodniczący Rady Gminy Jan Galoński, Wójt Gminy Krzeszyce Czesław Symeryak, Wójt Gminy Słońsk Janusz Krzyśków, Wójt Gminy Deszczno Jacek Wójcicki, Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, zaproszeni goście służb mundurowych, społeczeństwo gminy oraz mieszkańcy sąsiednich miast i gmin.

W galerii fotorelacja z Jubileuszowej XX Krzeszyckiej Jesieni 2014 /bez komentarzy/