Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Jubileuszowa XX Krzeszycka Jesień

14-09-2014

Jubileuszowa XX Krzeszycka Jesień

W dniu dzisiejszym na stadionie gminnym odbyła się Jubileuszowa XX Krzeszycka Jesień 2014 połączona z dożynkami gminnymi. Uroczystości poprzedziła msza święta w intencji rolników i tegorocznych plonów. Podczas dożynek zaprezentowały się wszystkie sołectwa z gminy, które przedstawiły swoje stoiska.

Podczas koncertu dla żniwiarzy wystąpił zespół „Rudniczanki" z Rudnicy, „Starodworzanki" ze Starego Dworu w gminie Trzciel, rodzimi artyści z Krzeszyc, jak również solistka Jadwiga Puchała z Gorzowa. W konkursie muzycznym „Od amatora do gwiazdora", który poprowadził Michał Juszczakiewicz /z telewizyjnego programu „Od przedszkola do Opola/ wystąpili najmłodsi wykonawcy z gminy Krzeszyce. Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę pluszowego misia przytulankę. Podczas podsumowania wszystkich konkursów przygotowanych przez organizatorów wręczono nagrody rzeczowe, puchary, podziękowania, listy gratulacyjne i dyplomy. Podczas uroczystości Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś wręczył zasłużonym dla powiatu statuetki z okazji 15-lecia Powiatu Sulęcińskiego. Statuetki otrzymali:  Renata Kuświk, Jolanta Solińska, Ignacy Jawny i Jan Galoński. W wieczornym bloku koncertowych wystąpiła Magda Durecka i zespół „Okey". Gwiazdą XX Krzeszyckiej Jesieni 2014 był Krzysztof Krawczyk. W uroczystości dożynkowej uczestniczyli między innymi: Poseł na Sejm Bożena Sławiak, Arno Jaeschke Burmistrz partnerskiego miasta Altlandsberg /Niemcy/, Wicewojewoda Lubuski Jan Świerepo, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Maciej Szykuła, Dyrektor Biura Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztof Szydłak, Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś, Przewodniczący Rady Gminy Jan Galoński, Wójt Gminy Krzeszyce Czesław Symeryak, Wójt Gminy Słońsk Janusz Krzyśków, Wójt Gminy Deszczno Jacek Wójcicki, Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, zaproszeni goście służb mundurowych, społeczeństwo gminy oraz mieszkańcy sąsiednich miast i gmin.

 

W galerii fotorelacja z Jubileuszowej XX Krzeszyckiej Jesieni 2014 /bez komentarzy/

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka