Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Grzybobranie na uroczysku

12-09-2014

Grzybobranie na uroczysku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie oraz Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart byli organizatorami grzybobrania i konkursu na największego znalezionego grzyba. Impreza odbyła się w dniu dzisiejszym na Uroczysku Lubniewsko w pobliżu Żubrowa.

Po zakończeniu grzybobrania, które miało miejsce w pobliskim lesie, dokonano mierzenia obwodu kapeluszy największych grzybów. Wśród uczestników zabawy I miejsce zajął Zygmunt Rodziwon, który znalazł grzyb o obwodzie kapelusza 60 cm. Kolejne miejsca zajęli: II Szymon Świerc obwód kapelusza 54 cm, III miejsce Zygmunt Dudurycz obwód kapelusza 45 cm, IV miejsce Krystyna Idaszewska obwód kapelusza 47 cm, V miejsce Julia Szelwach obwód kapelusza 43 cm, VI miejsce Tomasz Siudak obwód kapelusza 42 cm, VII Grzegorz Szostak obwód kapelusza 41 cm, VIII miejsce Antoś Litka obwód kapelusza 39 cm, IX miejsce Klaudia Dąbrowska obwód kapelusza 38 cm i X Barbara Postawa obwód kapelusza 37 cm. Poza konkursem /grzyby dotarły po jego zakończeniu/ specjalne wyróżnienie otrzymała Weronika Łysenko, która znalazła grzyba o obwodzie kapelusza 69 cm oraz Izabela Hutniak, której znaleziony grzyb miał obwód kapelusza 60 cm. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja grzybobrania, a grzyby sprawdzała Henryka Gąsiorek - specjalista zajmująca się badaniem grzybów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sulęcinie. Do grzybobrania przyłączyli się harcerze z IX Drużyny Harcerskiej „Płomyki" z Grochowa, którzy pomagali w całej imprezie oraz przygotowali część artystyczną. Nagrody i dyplomy wręczył Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart i w zastępstwie Komendanta Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Wędrzynie por. Marcin Cikota. Sponsorami grzybobrania było Starostwo Powiatowe, Nadleśnictwo Sulęcin, Wydział Żandarmerii Wojskowej w Wędrzynie, Waldemar Dubik z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego, Krzysztof Sobieraj z Krzeszyc, Adam Siwiński z Marketu Intermarche, Krzysztof Kononowicz z Firmy LEKS oraz Lokalna Grupa Rybacka „Wodny Świat" w Sulęcinie. Ciasto upiekli pracownicy Domu Dziecka w Sulęcinie oraz Agnieszka Biś.  

 

W galerii fotorelacja z grzybobrania /bez komentarzy/ 

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka