Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Dołącz do nas ! – Dzień Drzwi Otwartych w...

14-05-2014

Dołącz do nas ! – Dzień  Drzwi Otwartych  w Zespole Szkół Licealnych   i Zawodowych w Sulęcinie

29  kwietnia 2014r. był dniem otwartym w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Europejskiej    w Sulęcinie.

Szkołę tłumnie odwiedziła młodzież, rodzice   i opiekunowie z licznych gimnazjów nawet spoza województwa lubuskiego. Wszyscy mieli okazję zwiedzić   gabinety lekcyjne wyposażone w tablice multimedialne,   zmodernizowane warsztaty z nowoczesnymi pracowniami, internat i szkolne boiska. W świetlicy i centrum czytelniczo-medialnym   zorganizowano kawiarenkę, gdzie     goście po trudach zwiedzania mogli odpocząć  przy ciepłej  herbacie,  i cieście. Tam także można było zobaczyć galerię zdjęć   z życia szkoły przygotowaną   specjalnie na tę okazję.

Gimnazjalistom przedstawiono ofertę kształcenia na przyszły rok szkolny. W tym celu   przygotowano stoisko informacyjne połączone z prezentacją szkolnych klubów zainteresowań. Atrakcji nie zabrakło podczas wspólnego spotkania. Pokazie tańca   w wykonaniu szkolnego zespołu tanecznego, a następnie przedstawieniu teatralnym „ Grease - wakacyjna miłość" - przygotowanym przez szkolne koło teatralne prowadzone pod kierunkiem pani Anny Sobieraj.   Do odważnych gimnazjalistów za wyniki uzyskane w konkursie wiedzy o ZSLiZ w Sulęcinie trafiły nagrody w postaci książek. Wyczekiwanym   punktem programu było wylosowanie nagrody niespodzianki - tableta dla gimnazjalisty, który dokonał wpisu na listę gości i otrzymał konkursowy kupon z numerem. Tablet powędrował do uczennicy gimnazjum w Ośnie Lubuskim. Radość była wielka.

  Wieloletnia   współpraca szkoły z policją (także niemiecką), wojskiem i strażą pożarną  umożliwiły  ciekawe pokazy sprzętu i umiejętności   tych służb,   przy znacznym wsparciu uczniów z tzw. klas mundurowych.   Goście mogli   także spróbować prawdziwej wojskowej grochówki, czy pieczonych kiełbasek.

„ Bardzo nam się tu podoba, szczególnie te nowe warsztaty, wyglądają bardzo nowocześnie, przyjdę do tej szkoły", powiedział w imieniu wielu odwiedzających gimnazjalista z Sulęcina. Zarówno szkoła jak i gimnazjaliści stanęli na wysokości zadania. Nas ucieszyli tak licznie przybyli goście, gimnazjalistów natomiast oferta z przygotowanymi atrakcjami i niespodziankami.

                                                                                                                                                                                                                                  Karolina Kozionoga

                                                                                                                                                                                                                                    Karina Rogowska     

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka