Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Historia Misia w Sulęcinie

24-04-2014

Historia Misia w Sulęcinie

16 kwietnia 2014 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie zorganizował w naszym mieście ogólnopolską Akcję miś „Nie bij mnie, kochaj mnie!", wspierając głównego organizatora Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.   Istotą Akcji MIŚ było sprowokowanie dyskusji - w domach, w szkołach, w pracy. Dyskusji, która uświadomi nam wszystkim, że nie możemy być obojętni na przemoc

wobec dzieci, że musimy reagować i robić wszystko, by najmłodsi czuli się kochani, bezpieczni i szczęśliwi.  Sulęcin, jako jedno z ponad 160 miast w Polsce zaangażowało się w akcję, której celem było zwrócenie uwagi mieszkańców Sulęcina na przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci. Nasi uczniowie przygotowania do akcji rozpoczęli od zbiórki misiów i innych pluszaków w naszej szkole, które w środę wspólnie zabandażowaliśmy i okleiliśmy fiszkami, przygotowanymi przez Organizatora. Dzieci na zajęciach przygotowały transparenty, z którymi o godz. 12.00 wyruszyliśmy na sulęciński rynek. Wszystkie zebrane miski złożyliśmy przy Fontannie Dobrosąsiedztwa. Właśnie w tym dniu nasi podopieczni o 12.30, przemową Pani Dyrektor SOSW Danuty Malinowskiej, rozpoczęli akcję walki z przemocą rozdając maskotki opatrzone fiszkami „nie bij mnie, kochaj mnie" przechodniom i zgromadzonym przedszkolakom, z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców, które wsparły nas wraz ze swoimi nauczycielkami, w rozdawaniu pluszaków mieszkańcom Sulęcina. W ten sposób sulęcińskie dzieci nie zgadzając się z sytuacją krzywdzonych dzieci i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom, wzięły solidarnie udział w ogólnopolskiej Akcji Miś i poznały #HistorięMisia. Mieszkańcy natomiast usłyszeli, że pluszowy przyjaciel miś podpowiada, iż warto sprawdzić, co się dzieje z bezbornną małą osobą i... z a r e a g o w a ć na przemoc. Naszym przewodnim hasłem, skierowanym do wszystkich jest: „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, REAGUJ!!!". Pamiętajcie, całe nasze działania - te symboliczne misie, które zebraliśmy w szkole i zabandażowaliście to wszystko tylko droga do naszego wspólnego celu, a jest nim to, by po raz kolejny powiedzieć głośno - nie zgadzamy się na przemoc wobec najmłodszych

 

 

Katarzyna Dziadas

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka