Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Finał w Warszawie

24-04-2014

Finał w Warszawie

Dnia 9.04.2014 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie wywalczyli sobie miejsce w finale konkursu Fundacji WOŚP „Ratujemy i uczymy Ratować". To niezwykle ważne osiągnięcie jest efektem znakomitego występu w półfinale województwa lubuskiego, który odbył się w Gorzowie Wlkp. Reprezentacja artystyczna i ratownicza naszej szkoły

zaśpiewała opracowaną, przez nauczycielki SOSW, Katarzynę Dziadas, Dianę Chajec i Ewę Rewers, piosenkę pt. „ALGORYTM BLS" w rytmie rap. W treści zaprezentowaliśmy cały algorytm BLS - czyli podstawowe zabiegi resuscytacyjne, które dzieci śpiewając doskonalą umiejętności niesienia pomocy poszkodowanym. Nasi uczniowie, spośród 3 innych szkół, najlepiej zaprezentowali się w półfinale, również w konkurencji sprawnościowo - ratowniczej. Adam Bystry, Damian Bystry, Maciej Czerwiński, Damian Seremak i Adam Wywrocki wykonali jednocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową w jednym tempie na 5 fantomach. Byli niepokonani i wspaniale wypełnili swoje zadanie pod czujnym okiem nauczycielki, prowadzącej zajęcia w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować", Katarzyny Dziadas. Celem ogólnopolskich zmagań szkół podstawowych jest rozpropagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam dotrzeć do Finału Konkursu. 30.05.2014 r. pojedziemy rywalizować w Warszawie, jako przedstawiciele województwa lubuskiego. W naszej reprezentacji artystycznej nie zabraknie również Aleksandry Poznańskiej, Kingi Rygiel, Piotra Chruślaka. Trzymajcie za nas kciuki! Niech idea niesienia pomocy innym, będzie wyznacznikiem naszych działań.

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka