Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Rekolekcje w ZSLiZ

24-03-2014

Rekolekcje w ZSLiZ

W dniach od 10 do 11 marca 2014 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyły się Wielkopostne Rekolekcje pod hasłem: Sens życia zmartwychwstania, które przeprowadzili klerycy z zakonu Jezuitów z Gdyni - kl. Kuba i kl. Rafał.

Rekolekcje to zawsze czas kiedy człowiek  ma większą możliwość  zatrzymania się nad swoim życiem i zajrzenia w głąb siebie. Sposób przeprowadzenia rekolekcji przez braci Jezuitów dał taką szansę każdemu kto w rekolekcjach uczestniczył, potrzebna była jedynie otwartość i gotowość do współpracy z zakonnikami. Ci przygotowali wiele różnych zabaw i ćwiczeń pomagających w otwarciu się na słuchanie Boga. Do nich należała, przyjęta przez uczniów z entuzjazmem, zabawa w głuchy telefon. Pan Bóg mówi do każdego z nas, ale często jesteśmy zagłuszani przez grzech i informacje dochodzą do nas zniekształcone - mówił kl. Rafał, tłumacząc zasadność tego ćwiczenia. Z rekolekcji skorzystało bardzo wielu uczniów. - Treści jakie ze sobą niosły pozwoliły mi na przemyślenie różnych spraw w moim życiu - powiedziała jedna z uczennic Anita Fulara. Podsumowaniem rekolekcji była wspólnotowa modlitwa. Aby podkreślić jak ważne jest bycie we wspólnocie z inicjatywy dyrektora ZSLiZ, pani Grażyny Sobieraj, zorganizowane zostało spotkanie integracyjne uczniów i wychowawców klas. Wspólne grillowanie, sportowa rywalizacja na świeżym powietrzu w  przeciąganiu liny dały dużo frajdy, zapewniły zdrową dawkę humoru i sprawiły, że mile wspólnie spędzono czas.

Ks. Krzysztof Kolanowski

 

W galerii zdjęcia z przeprowadzonych rekolekcji /bez komentarzy/

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka