Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Zaprezentują powiat na PRO ARTE

19-03-2014

Zaprezentują powiat na PRO ARTE

W dniu dzisiejszym w ramach Pro Arte w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, odbył się Lubuski Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 53 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu sulęcińskiego oraz recytatorzy z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w Sulęcinie.

Jury w składzie Anna Zadłużna z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz Bartłomiej Skrzypczak dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w Sulęcinie nominowało 9 uczniów, którzy będą reprezentowali powiat sulęciński na przeglądzie wojewódzkim.

Nominacje w poszczególnych grupach otrzymali:

klasy I - III

Antonina Taszarek ze szkoły podstawowej w Torzymiu,

Nikola Jaster ze szkoły podstawowej w Krzeszycach,

Marcin Markowski ze szkoły podstawowej w Sulęcinie,

klasy IV -VI

Konstanty Łukowski ze szkoły podstawowej w Torzymiu,

Martyna Bazan ze szkoły podstawowej w Gądkowie Wielkim,

Maria Miotk ze szkoły podstawowej w Krzeszycach

gimnazja

Dominika Jaster z gimnazjum w Krzeszycach,

Natalia Sadurska z gimnazjum w Torzymiu,

Marcin Krawczyk z gimnazjum w Sulęcinie.

W przerwie konkursowej wystąpiły solistki liceum: Justyna Rosolska, Ewelina Dopierała i Marta Rojewska.

Dyplomy i nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe.

- Dzisiejszy konkurs recytatorski jest dowodem, że poezja cieszy się dużym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa uczestników, którzy mają ochotę i chęci zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich nie tylko w swoim środowisku, ale również w szerszym gronie. Szkoła daje możliwości w samorealizacji, ponieważ posiada w tej dziedzinie wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i pasjonatów poezji. Dziękuję wszystkim nauczycielem i opiekunom za przygotowanie do konkursu swoich uczniów i uczestnictwo w dzisiejszym przeglądzie. Nominowanym życzę sukcesów na przeglądzie wojewódzkim, a tym którym się dzisiaj nie powiodło życzę, aby za rok spróbowali po raz kolejny   - powiedział na zakończenie Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś.

 

W galerii fotorelacja z konkursu /bez komentarzy/ 

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka