Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Abakus wyłonił najlepszych

14-03-2014

Abakus wyłonił najlepszych

Do konkursu „O Złoty Abakus Starosty Sulęcińskiego", który się odbył w dniu dzisiejszym w I Liceum Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie przystąpiło 36 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Torzymia, Słońska, Lubniewic, Kołczyna, Boczowa, Trzemeszna Lubuskiego i Sulęcina. Konkurs otworzył Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś oraz Dyrektor Liceum Jarosław Ugrynowicz.

Jury pod kierownictwem Danuty Baranowskiej wyłoniło najlepszych uczniów w konkursie. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Alina Światłowska, a II miejsce Adam Keklak oboje ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. III miejsce zajęła Natalia Poznańska ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie. W kategorii gimnazja I miejsce zajęła Julianna Szemitko z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, II miejsce Tomasz Borkowski, a III miejsce Natalia Sadurska oboje z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Magdalena Łuszczak, II miejsce Ewelina Florczak i III miejsce Aleksandra Dudek. Wszyscy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. W klasyfikacji ogólnej w kategorii szkoły podstawowe I miejsce i „Abakus Starosty" zajęła szkoła podstawowa w Sulęcinie, a II miejsce ex aequo szkoła podstawowa w Torzymiu i Słońsku. W kategorii gimnazja I miejsce oraz „Abakus Starosty" zajęło gimnazjum w   Torzymiu. II miejsce gimnazjum w Sulęcinie i III miejsce gimnazjum w Lubniewicach. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie, a II miejsce Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe.W przerwie przed wręczeniem nagród i statuetek wystąpiły w mini recitalu Marta Rojewska, Karolina Fura i Justyna Rosolska solistki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

- Dzisiejszy konkurs dowodzi, że wśród dzieci i młodzieży istnieje zainteresowanie matematyką. To dobrze świadczy o nich samych, jak również o nauczycielach i szkołach do których uczniowie uczęszczają. „Abakusy" przypadły najlepszym szkołom, ale to nie dowód że uczniowie z pozostałych szkół uczą się gorzej. Każdy konkurs stanowi pewną tremę i przypuszczam, że tylko trema była przeszkodą w uzyskaniu największej ilości punktów. Gratuluję wszystkim za udział w konkursie, ponieważ przegranych w nim nie ma Dziękuję również wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie swoich wychowanków do tego konkursu - powiedział na zakończenie Wicestarosta Tadeusz Dąbroś.  

 

W galerii fotorelacja z konkursu /bez komentarzy/

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka