Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Nowa powiatowa trasa rowerowa

23-10-2013

Nowa powiatowa trasa rowerowa

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie długo oczekiwanej ścieżki rowerowej Sulęcin - Żubrów. To jedna z największych inwestycji w ostatnim okresie, która została zrealizowana przez Starostwo Powiatowe w Sulęcinie. Oprócz prawie trzy kilometrowej trasy rowerowej wzdłuż drogi powiatowej,  na odcinku miasta od zakładu energetycznego do rogatek Sulęcina został położony nowy chodnik.

Inwestycja o wartości około 2 milionów PLN jest uzupełnieniem połączeń wzdłuż europejskiego dalekobieżnego szlaku rowerowego i pieszego R1 przez powiat Märkisch-Oderland w Niemczech oraz powiaty słubicki i sulęciński na terenie Polski. Wykonawcą robót było konsorcjum firm z liderem PU-B INFRAKOM z Wolsztyna i głównym realizatorem firmą GOŚKA Handel-Usługi Małgorzata Ciechocka z Sulęcina. Oficjalnego otwarcia ścieżki dokonał Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, a towarzyszyli mu przedstawiciele wykonawców, jak również Brigitte Keil, Jörg Schleiniz i Rafał Borowiak z powiatu Märkisch-Oderland oraz   Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuzyk, Wiceprzewodniczący Powiatu Patryk Lewicki, Dyrektor Wspólnego Sekretariatu Technicznego Sylwia Pędzińska wraz z zastępcą Waldemarem Tomaszek ,Dyrektor Biura Regionu Pro Europa Viadrina Krzysztof Szydłak, Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś, AP CONSULD Andrzej Piotrowski, projektant Tomasz Marczewski, Prezes PTTK „Ziemia Sulęcińska" Sławomir Słonik oraz Sołtys Sołectwa Żubrów Krystian Bielecki.

- W dniu dzisiejszym oddajemy naszemu społeczeństwu długo oczekiwaną trasę rowerową, która połączyła Sulęcin z Żubrowem. Wykonawcy, którzy przybyli na jej otwarcie oraz przedstawiciele i współpartnerzy inwestycji ze strony niemieckiej i polskiej będą mogli osobiście zobaczyć, jak ta trasa wygląda po całkowitym zakończeniu prac. Nasi mieszkańcy od dzisiaj będą mogli poruszać się po tej drodze bezpieczniej niż dotychczas. Trasa spełnia wszystkie standardy międzynarodowe i jest w pełni dostosowana do ruchu rowerowego. Ten odcinek oddany do użytku stanowi również atrakcję turystyczną trasy R1, która będzie służyła wszystkim miłośnikom rowerów po jednej i drugiej stronie Odry - powiedział między innymi Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.      

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka