Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Nakręć się na wybory

21-10-2013

Nakręć się na wybory

W roku szkolnym 2013/2014 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie bierze udział w projekcie „Nakręć się na wybory". Projekt/konkurs związany jest z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja 2014 roku.

Celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom, że Unii Europejskiej nie można budować bez jej obywateli, że Parlament Europejski jest jedyną instytucją unijną, której przedstawicieli wybieramy w wyborach bezpośrednich.

Udział w projekcie ma zachęcić młodych ludzi do podejmowania działań z myślę o zwiększeniu frekwencji wyborczej i przyczynić się pozytywnie do kształtowania postaw europejskich i zachęcić ich do korzystania z tego wszystkiego, co ma do zaoferowania zjednoczona Europa.

W ramach projektu uczniowie klas I wykonają między innymi plakaty i prezentacje multimedialne, uczniowie klas II przygotują multimedialny spot reklamowy zachęcający do udziału w wyborach, który to spot weźmie udział w konkursie ogólnopolskim. Natomiast uczniowie klas III wezmą udział w spotkaniach z politykami.

Do udziału w projekcie zostało zaproszonych pięciu polityków z PiS. PO, SLD i PSL, którzy przedstawią uczniom świat polityki europejskiej w kontekście zagadnień dotyczących Parlament Europejski. Organizatorem projektu jest Przedstawicielstwo  Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Honorowy patronat sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W dniu dzisiejszym w w ramach projektu gościła w liceum posłanka na sejm Elżbieta Rafalska z Prawa i Sprawiedliwości. Urząd Miasta i Gminy w Sulęcinie reprezentował Zastępca Burmistrza Zbigniew Gruca.

Z ramienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie koordynatorami projektu są nauczyciele: Wioletta Bartniak i Jarosław Ugrynowicz.

 

Poniżej fotorelacja ze spotkania /bez komentarzy/

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka