Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

XX Festiwal DPS 2013 - część I

20-09-2013

XX Festiwal DPS 2013 - część I

Podczas XX Jubileuszowego Festiwalu Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego na scenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w Sulęcinie zaprezentowało się osiemnaście domów pomocy społecznej. Wystąpiły  zespoły śpiewacze, grupy i bractwa teatralne, teatralno-muzyczne, muzyczno-słowne, pantomimiczne i ludowe.

W repertuarze wykorzystano różne formy artystyczne. Od teatralnych po humorystyczne, oparte na piosenkach i muzyce współczesnej i dawnej oraz po przez bajki, nowele do współczesnych realiów życia codziennego. Każdy z zespołów pod kierownictwem profesjonalnych instruktorów i terapeutów zadbał o własną scenografię, stroje, rekwizyty i charakteryzację. Wielu wykonawców wciągnęła do zabawy widownię, która spontanicznie brała udział we wspólnej zabawie. Jury w składzie Bartłomiej Skrzypczak Dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i muzyków Grażyny Jakubiak i Krzysztofa Pospiesznego przyznało Grad Prix w kategorii teatralno-tanecznej zespołowi z Domu Pomocy Społecznej w Szczawnie oraz Grand Prix w kategorii wokalno-instrumentalnej zespołowi z Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. W imprezie uczestniczyła Poseł na sejm Bożena Sławiak, Wicewojewoda Lubuski Jan Świerepo, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś, Starosta Krośnieński Robert Pawłowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Patryk Lewicki, Przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański, Zastępca Burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca, Wójt Gminy Łagów Antoni Oleszkiewicz, radni powiatu oraz pracownicy służb mundurowych. Impreza była współfinansowana z środków PFRON przy współudziale Województwa Lubuskiego.

 

Poniżej I część fotorelacji z festiwalu z komentarzem.

 

logo_pfron_2_784

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka