Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Lekcja patriotyzmu

17-09-2013

Lekcja patriotyzmu

- Jeżeli kiedykolwiek zapomnimy o tej strasznej tragedii narodu polskiego, niech Bóg zapomni o nas - powiedział podczas swojego wystąpienia Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart przed obeliskiem Pamięci Sybiraków na cmentarzu komunalnym w Sulęcinie.

Z okazji Dnia Sybiraka odbyła się uroczystość upamiętnienia poległych w obronie Ojczyzny i pomordowanych na Wschodzie. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Związku Sybiraków Koło w Sulęcinie, Związku Inwalidów Wojennych Koło w Sulęcinie, Związku Harcerstwa Polskiego w Sulęcinie, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. Uroczystość otworzył Prezes Zarządy Koła Związku Sybiraków w Sulęcinie Mieczysław Wirszyc. Uczniowie Gimnazjum zaprezentowali program poetycko - muzyczny poświęcony poległym i pomordowanym, a Jan Maszoński odczytał własny wiersz specjalnie przygotowany na tę okoliczność. W uroczystości patriotycznej wzięli udział: Poseł na Sejm RP Bożena Sławiak, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wicestarosta Tadeusz Dąbroś, Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, Zastępca Burmistrza Zbigniew Gruca, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie Leon Szczepański, Ksiądz Proboszcz Piotr Mazurek, Ksiądz major Marek Bolanowski z Parafii Wojskowej pw. Św. Sebastiana Męczennika w Wędrzynie,  Prezes Zarządu Oddziału Związku Inwalidów Wojennych w Sulęcinie Bolesław Karaś oraz sybiracy, mieszkańcy miasta, młodzież, przedszkolaki oraz nauczyciele i uczniowie sulęcińskich szkół, Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicze pod obeliskiem Pamięci Sybiraków.

 

Poniżej fotorelacja z uroczystości /bez komentarzy/

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka