Zakończono budowę chodnika

17-09-2013

Zakończono budowę chodnika

W dniu 14 września podczas wiejskich dożynek w Wielowsi odbyło się uroczyste otwarcie budowanego chodnika, zatoki autobusowej, wyspy spowalniającej ruch oraz   przejść dla pieszych   w ciągu drogi powiatowej nr 1267 F. Zrealizowana inwestycja była objęta w ramach Programu Współpracy Szwajcarsko - Polskiej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

W ramach tego programu   wybudowano chodnik wzdłuż całej miejscowość o długości 1400 metrów, zatokę autobusową, parkingi, wyspę spowalniającą ruch, 4 przejścia dla pieszych w tym jedno oznakowane aktywnym znakiem D-6.  Ze strony Starostwa Powiatowego w Sulęcinie w otwarciu uczestniczył Naczelnik Wydziału Dróg i Zamówień Publicznych Kazimierz Gryz. Podczas dożynek przekazano dzieciom gadżety przekazane przez Komendę Główną w Warszawie związane z oznakowaniem pieszych (odblaski na tornister, długopisy , kubki, notesy, kamizelki, balony, itp.), które promowały program Szwajcarsko - Polski. W trakcie święta plonów jego uczestnicy mogli skorzystać z darmowej pieczeni z dzika, szaszłyków i kiełbasy przygotowanej przez organizatorów oraz uczestniczyć w karaoke. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna , która trwała do późnych godzin nocnych.

Poniżej fotorelacja z Wielowsi /bez komentarzy/

logo swess małe

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie

PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.