Drogowe zmiany w Kołczynie

13-08-2013

Drogowe zmiany w Kołczynie

W ramach szwajcarsko – polskiego programu bezpieczeństwo w ruchu drogowym trwa przebudowa drogi powiatowej nr 1278 F w miejscowości Kołczyn gmina Krzeszyce. Nastąpią zmiany w nawierzchni ciągu pieszego.

Zostanie wykonany nowy chodnik, zatoka autobusowa dla dzieci dojeżdżających do szkoły oraz przejścia dla pieszych. Zakres prac obejmuje wykonanie chodnika o długości około 150 metrów i szerokości 1,5 metra. W ciągu tego chodnika będą wykonane dwa wjazdy, jedna zatoka autobusowa, jezdnia bitumiczna, dwa przejścia dla pieszych, w tym jedno oznakowane aktywnym znakiem D-6. Po wykonaniu chodnika wzdłuż zatoki autobusowej pomiędzy drogą powiatową i gminną oraz wejściem do szkoły podstawowej mieszkańcy i dzieci dojeżdżające będą mogły poruszać się bezpiecznie na odcinkach zatoki autobusowej oraz do sali wiejskiej.

- To kolejna inwestycja w ramach tego programu. Teren który ulegnie całkowitej zmianie musi zapewnić bezpieczeństwo uczniom i mieszkańcom Kołczyna. Miejsce jest często użytkowane przez dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej, a ruch kołowy był zagrożeniem dla wszystkich pieszych. Po zakończeniu inwestycji ten teren będzie bardziej widoczny i bezpieczny dla użytkowników – zaznacza Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie

PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.