Festyn w Zarzyniu pod hasłem "Bezpieczeństwo na...

16-08-2013

Festyn w Zarzyniu pod hasłem "Bezpieczeństwo na drodze"

W dniu 10 sierpnia odbył się festyn wiejski w Zarzyniu pod hasłem "Bezpieczeństwo na drodze". Niewielkim nakładem finansowym i zaangażowaniem można zrobić wiele. Udowodniła to rada sołecka na czele z sołtysem Mariuszem Brodzikowskim.

Okres letni i sprzyjająca pogoda pozwoliła mieszkańcom tej miejscowości mile spędzić sobotnie popołudnie i wieczór. Na niewielkie wiejskie boisko licznie przybyli mieszkańcy wraz ze swoimi dziećmi i młodzież. Wśród licznych konkurencji, gier i zabaw sprawnościowych pojawiły się elementy związane z poprawą bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Uczestnicy mieli możliwość wyboru nagród ufundowanych przez organizatorów. W tym roku współorganizatorem imprezy był Powiat Sulęciński realizujący w ramach Szwajcarko-Polskiego projektu, program związany z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Efektem współpracy jest budowa chodnika we wsi Zarzyń. Ważną częścią projektu jest również edukacja związana z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów na drogach i ścieżkach rowerowych. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, zabezpieczony batut i ogrodzony basenik z setkami małych plastikowych piłeczek. Organizatorzy postarali się o stoisko z napojami chłodzącymi, ciasto i bigos, a mieszkańcy o własne grillowanie. Tego typu imprezy integrują społeczności wiejskie, pozwalają na wspólną zabawę oraz wnoszą elementy edukacyjne związane z tak istotnym tematem jakim jest bezpieczeństwo ludzi na drodze.

W festynie uczestniczył starosta sulęciński Dariusz Ejchart, który dzięki takim spotkaniom i rozmowom z mieszkańcami ma możliwość zapoznania się z nurtującymi ich problemami oraz oczekiwaniami.

Poniżej foto relacja z imprezy bez komentarzy.

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie

PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.