Laur dla starosty

02-07-2013

Laur dla starosty

Jedenasta edycja Lubuskich Laurów Oświaty odbyła się w Pałacu w Mierzęcinie. Kapituła konkursu spośród złożonych wniosków wyłoniła i przyznała statuetki najbardziej aktywnym osobom w województwie lubuskim. Na niwie oświaty i szkolnictwa statuetkę i wyróżnienie otrzymał między innymi Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

W uzasadnieniu uwzględniono wiele zrealizowanych i będących w realizacji inicjatyw oraz pozyskiwanie funduszy przez starostę na szkolnictwo w powiecie. Do najbardziej istotnych należy rozbudowa, przebudowa i modernizacja warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie /inwestycja na ponad 8 milionów złotych/, czy uruchomienie  w 2012 roku pierwszego Domu Dziecka w Sulęcinie /na ponad 400 tysięcy złotych/. Starosta sulęciński utworzył Powiatowy Program Wspierania Edukacji uczniów ponadgimnazjalnych szkół publicznych i umożliwił wsparcie uczniów zdolnych poprzez przyznawanie stypendiów /w 2012 roku na stypendia przyznano prawie 100 tysięcy złotych/. Jest inicjatorem nowych form nauczania i programów autorskich, zajęć poza lekcyjnych wyrównujących szanse edukacyjne, wiedzę i zainteresowania uczniów. Podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu pogłębienie kontaktów z partnerami polskimi i z zagranicy. Uczestniczy w tworzeniu unijnych programów edukacyjnych na terenie szkół i pozyskiwanie na ten cel środków finansowych. W latach 2012/2013 z unijnych programów sulęcińskie szkolnictwo otrzymało ponad 3 miliony złotych. Realizuje i wspiera szkolne formy artystyczne, sportowe, olimpiady i konkursy.