Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Wyłowili puchar starosty

30-06-2013

Wyłowili puchar starosty

Nad naturalnym Jeziorem Radachowskim odbyły się Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Sulęcińskiego. Do współzawodnictwa przystąpiło dziewięć pięcioosobowych zespołów z Państwowych Związków Wędkarskich z Boczowa, Torzymia, Lubniewic, Krzeszyc, Słońska i Sulęcina.

Czterdziestu pięciu zawodników przez cztery godziny starało się złowić największe ryby i jak największą ich ilość. Po zakończeniu zawodów dokonano ważenia złowionych ryb. W kwalifikacji ogólnej I miejsce zajęła drużyna z Koła PZW Nr 1 w Słońsku i wygrała puchar zawodów. Największego lina o wadze 0,790 kilograma i długości 37 centymetrów złowił Wiesław Bieniek z Koła PZW w Wędrzynie, a największą ilość   ponad 10 kilogramów  ryb złowił Marek Krupa z Koła PZW Nr 1 w Słońsku. W dalszej kwalifikacji zespołowej uplasowały się zespoły: II miejsce Koło PZW z Torzymia, III miejsce Koło PZW Nr 1 z Sulęcina, IV miejsce Koło PZW z Boczowa, V miejsce Koło PZW Nr 2 „Lin” z Sulęcina, VI miejsce Koło PZW z Wędrzyna, VII miejsce Koło Nr 1 PZW z Lubniewic, VIII miejsce Koło PZW z Krzeszyc i IX miejsce Koło PZW Nr 3 „Gumoplast” z Sulęcina. W klasyfikacji indywidualnej - złowienie największej ilości ryb, pierwsza dziesiątka to: I – Marek Krupa (10,105kg), II – Andrzej Janowicz (8,585kg), III -   Jacek Łopuszański (7,755kg), IV – Roman Pleskacewicz (6,765kg), V –   Kazimierz Jaruga (6,175kg), VI - Przemysław Struch (5,750kg), VII – Dariusz Wiszniewski (5,750kg), VIII – Andrzej Goryczko (5,320kg), IX – Andrzej Szlucha (5,305kg) i X – Mirosław Jedynak (5,175kg). Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki, a pierwsza dziesiątka najlepszych wędkarzy dyplomy i nagrody ufundowane przez starostę sulęcińskiego. W zawodach uczestniczył   gospodarz terenu Wójt Gminy Słońsk Janusz Krzyśków, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart i Radny Powiatu Franciszek Jamniuk.
- Na tego typu zawodach się nie przemawia. Tutaj trzeba przystąpić do działania, przejść na swoje stanowiska i łowić ryby. Ze swojej strony życzę wszystkim połamania kji i pełnych siatek największych ryb jakie pływają w jeziorze radachowskim. I głównie tego Wam dzisiaj życzę. Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Sulęcińskiego uważam za otwarte – powiedział do uczestników Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającego inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

Poniżej fotograficzna relacja z zawodów z komentarzem.

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka