Nieodpłatna Pomoc Prawna

29-06-2020

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną  pomoc w jednym z  1500  punktów w całej Polsce.

Kto może otrzymać pomoc?

•                Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej  w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w  sprawach majątkowych, socjalnych,  mieszkaniowych,  konsumenckich,  rodzinnych, czy  pracowniczych;

•                Osoby  samozatrudnione  -  osoby prowadzące  jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające  pracowników przez minimum 12 miesięcy)  mogą liczyć na pomoc również z  wnioskami do  ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.

Co otrzymasz zgłaszając się do punktu?

•                Profesjonalną pomoc prawnika,  wykwalifikowanego doradcy, mediatora;

•                Informację o  twoich prawach i obowiązkach  w  danej sytuacji;

•                Wskazanie sposobu rozwiązania  twojego problemu prawnego;

•                Pomoc w sporządzeniu  pism  i wniosków.

Gdzie szukać pomocy?

•                Przez internet: na stronie  www.np.ms.gov.pl;

•                Przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego.

Bezpłatna pomoc jest  skierowana do  osób, które nie są w stanie ponieść kosztów

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie

PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.