Rodzinne Głuchowo w Gminie Słońsk

29-06-2013

Rodzinne Głuchowo w Gminie Słońsk

Mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną Műllrose z miejscowości Schlaube /Niemcy/ oraz drużyną Iskra Głuchowo zainicjował Polsko – Niemiecki Dzień Rodziny Głuchowo 2013. Podczas rodzinnego pikniku odbyły się występy artystyczne dzieci, wystawa rękodzieła, gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów lokalnych oraz konkurs kulinarny w kategorii własna „potrawa” i „ciasto”.

Były również dmuchane zamki, zjeżdżalnia, kolorowe jarmarki i potrawy z rożna. W godzinach wieczornych wręczono nagrody za udział w konkursach po których odbyła się zabawa taneczna. Impreza była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska /Województwo Lubuskie/ - Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro-Eurpa Viadrina oraz z budżetu państwa. W imprezie uczestniczył Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart oraz gospodarz Gminy Słońsk Wójt Janusz Krzyśków.

Poniżej fotograficzna relacja z festynu /bez komentarzy autora/