Pomoc dla osób objętych kwarantanną

26-03-2020

Pomoc dla osób objętych kwarantanną

Jeżeli w  związku z  rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z  wielu miejsc.

Co możesz zrobić?

Zadzwoń do ośrodka pomocy społecznej w  miejscowości, w  której mieszkasz.

W  tym szczególnym okresie ośrodki pomocy społecznej powinny skupić się na pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym - szczególnie potrzebującym wsparcia w  związku z  kwarantanną. To one znajdują się w  najtrudniejszej sytuacji i  nierzadko nie są w  stanie radzić sobie same.

Uwaga! Każda osoba, która ma informację o  tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do ośrodka pomocy społecznej.

Policjant pomoże!

Funkcjonariusze policji, którzy w  porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy przebywasz w  domu, szczególną uwagę będą zwracać na osoby samotne, starsze czy niepełnosprawne. Informacje o  takich osobach przekażą do ośrodka pomocy społecznej.

Ważne! Pracownik socjalny ośrodka pomocy społecznej skontaktuje się z  Tobą w  miarę możliwości telefonicznie. Chodzi o  bezpieczeństwo nas wszystkich i  możliwe ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii.

Ciepły posiłek w  domu

W  sytuacji, kiedy osoba starsza, samotna czy niepełnosprawna, bądź rodzina - nie jest w  stanie sama zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, takiej pomocy udzieli gmina.

Posiłki i  produkty żywnościowe będą dostarczane przez osoby wyznaczone w  danej gminie, we współpracy z  wolontariuszami organizacji pozarządowych. Ośrodek pomocy społecznej współpracuje także z  miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Strażą Miejską, Policją, Wojskiem Obrony Terytorialnej. Te służby także mogą rozwozić posiłki i  produkty żywnościowe dla Ciebie.

Potrzebujesz pomocy psychologa?

Zadzwoń do właściwego ośrodka pomocy społecznej w  swojej gminie bądź powiatowego centrum pomocy rodzinie w  powiecie.

Uwaga! Osoby po leczeniu szpitalnym wymagającym choćby czasowego wsparcia w  postaci usług opiekuńczych czy specjalistycznych usług opiekuńczych, powinny mieć usługi przyznane w  trybie pilnym.

Źródło: http://bip.wsse.gorzow.pl/pssesulecin/koronawirus

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.