Informacja o nieodpłatnej pomocy prawnej

23-03-2020

Informacja o nieodpłatnej pomocy prawnej

Komunikat w sprawie tymczasowego zawieszenia udzielania porad osobiście w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego na terenie Powiatu Sulęcińskiego

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z   COVID-19 oraz ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego na terenie kraju, Starosta Sulęciński informuje, że  zostaje zawieszona do odwołania stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu sulęcińskiego. Bezpośrednia obsługa klientów w punktach, także w zakresie nieodpłatnej mediacji, nie będzie świadczona.

W czasie zawieszenia działalności punktów, możliwe jest skorzystanie z porad przez telefon
i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość (np. e-mail).

W tym celu należy wypełnić wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, zawierający oświadczenie, że nie jest  się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Wzór wniosku jest do pobrania pod poniższym linkiem:

Wypełniony wniosek należy przesyłać na adres poczty elektronicznej:

nieodplatnapomocprawna@powiatsulecinski.pl

Zapisy na porady prawne oraz informacje na temat świadczonych usług udzielane są pod numerem telefonu: 509  256  700.

Starosta Sulęciński

Tomasz Jaskuła

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.