Informacja dot. koronawirusa

03-03-2020

Informacja dot. koronawirusa

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przebywałeś w miejscu, gdzie występuje koronawirus i  zauważyłeś u siebie niepokojące objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z  oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Sulęcinie (tel. 515  291  136) lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego.

Najbliższy oddział zakaźny: tel. 68 32 96  478.

Uruchomiona została również infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie koronawirusa: tel. 800  190  590.

Pamiętaj!

W przypadku, kiedy istnieje podejrzenie zakażenia, ale nie masz jeszcze objawów, pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.

Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej konsultacji.

Nie zgłaszaj się sam do przychodni POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie), ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia, gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.

Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni!

Zapobiegaj zakażeniu swojemu i innych osób:

- myj często ręce wodą z mydłem lub środkiem odkażającym na bazie alkoholu,

- unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust,

- zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką, kiedy kaszlesz lub kichasz,

- nie zbliżaj się do osób chorych.

Szczegóły informacji znajdują się w załączonym plakacie.

Źródło: Centrum zarządzania Kryzysowego/ Lubuski Urząd Wojewódzki

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.