Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

07-02-2020

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

W związku z przystąpieniem przez Powiat Sulęcińskim do realizacji programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" w ramach resortowego programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - edycja 2019-2020, wspieranego ze środków Funduszu Solidarnościowego, informujemy, iż osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mogą skorzystać z usług Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej przy wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w  życiu społecznym.

Uczestnicy programu będą mogli skorzystać z  pomocy w  dotarciu do  wybranego miejsca np.  pracy, szkoły, kościoła, lekarza, urzędu czy  instytucji kultury (kino, muzeum, teatr itp.). Zadaniem asystenta może być również pomoc w  zakupach, załatwieniu spraw urzędowych czy  nawiązaniu kontaktu z  różnego rodzaju organizacjami.

Realizatorem programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, przy  ul.  Daszyńskiego 49, 69-200 Sulęcin.

Szczegółowe informacje uzyskać można bezpośrednio w siedzibie Centrum bądź pod numerem telefonu 957550753.

Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.