Mobilny Punkt NFZ

25-10-2019

Mobilny Punkt NFZ
Informujemy, że w środę 6 listopada br., w godzinach od godz. 10.00 do 15.00 w Starostwie Powiatowym w Sulęcinie (sala narad - I piętro, pok. 206) mieszkańcy powiatu sulęcińskiego będą mogli skorzystać z usług świadczonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Mobilnego Punktu NFZ.
Mieszkańcy powiatu będą mieli okazję założyć konto w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), dzięki któremu można korzystać z e-recept oraz śledzić historię swoich chorób oraz leczenia. W ramach mobilnego punku można również uzyskać kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), która potwierdza prawo do korzystania z opieki zdrowotnej na koszt NFZ na terenie państw unijnych, potwierdzić zlecenia na wyroby medyczne oraz uzyskać porady w zakresie działania NFZ.

W celu potwierdzenia profilu zaufanego w punkcie mobilnym utworzonym przez pracownika LOW NFZ w danej placówce, pacjent musi przyjść osobiście oraz posiadać: adres e-mail, telefon komórkowy oraz dowód osobisty.
W ramach punktu mobilnego do dyspozycji pacjenta pozostaje udostępniony laptop. Dzięki temu pacjent może zarejestrować się w serwisie pz.gov.pl na miejscu, a następnie potwierdzić swój PZ u pracownika LOW NFZ.

W razie ewentualnych problemów z rejestracją, pracownik LOW NFZ udziela niezbędnej pomocy pacjentowi.
Oczywiście pacjent może takiej rejestracji dokonać sam w domu, a następnie podejść do punktu potwierdzającego profil zaufany, np. w punkcie mobilnym obsługiwanym przez pracownika LOW NFZ.

REJESTRACJA W PROFILU ZAUFANYM - KROK PO KROKU
Na stronie pz.gov.pl klikamy w prawym górnym rogu „zarejestruj się" (rys. 1), następnie wybieramy „formularz online - potwierdzisz w placówce" w dn. 6 listopada (rys. 2)(Mobilny Punkt NFZ-Starostwo Powiatowe w Sulęcinie, sala narad I piętro ). Następnie pojawi się okno „Rejestracja w Profilu Zaufanym" (rys. 3).
Dodatkowo informuję, że przed numerem telefonu trzeba wpisać: +48.
Po wypełnieniu wymaganych pól należy kliknąć „zarejestruj się".
W kolejnym kroku pacjent otrzyma na wskazany numer telefonu sms z kodem autoryzacyjnym, celem zatwierdzenia przedmiotowej rejestracji.

Źródło:  Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia