Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Mobilny Punkt NFZ

25-10-2019

Mobilny Punkt NFZ
Informujemy, że w środę 6 listopada br., w godzinach od godz. 10.00 do 15.00 w Starostwie Powiatowym w Sulęcinie (sala narad - I piętro, pok. 206) mieszkańcy powiatu sulęcińskiego będą mogli skorzystać z usług świadczonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Mobilnego Punktu NFZ.
Mieszkańcy powiatu będą mieli okazję założyć konto w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), dzięki któremu można korzystać z e-recept oraz śledzić historię swoich chorób oraz leczenia. W ramach mobilnego punku można również uzyskać kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), która potwierdza prawo do korzystania z opieki zdrowotnej na koszt NFZ na terenie państw unijnych, potwierdzić zlecenia na wyroby medyczne oraz uzyskać porady w zakresie działania NFZ.

W celu potwierdzenia profilu zaufanego w punkcie mobilnym utworzonym przez pracownika LOW NFZ w danej placówce, pacjent musi przyjść osobiście oraz posiadać: adres e-mail, telefon komórkowy oraz dowód osobisty.
W ramach punktu mobilnego do dyspozycji pacjenta pozostaje udostępniony laptop. Dzięki temu pacjent może zarejestrować się w serwisie pz.gov.pl na miejscu, a następnie potwierdzić swój PZ u pracownika LOW NFZ.
 
W razie ewentualnych problemów z rejestracją, pracownik LOW NFZ udziela niezbędnej pomocy pacjentowi.
Oczywiście pacjent może takiej rejestracji dokonać sam w domu, a następnie podejść do punktu potwierdzającego profil zaufany, np. w punkcie mobilnym obsługiwanym przez pracownika LOW NFZ.

REJESTRACJA W PROFILU ZAUFANYM - KROK PO KROKU 
Na stronie pz.gov.pl klikamy w prawym górnym rogu „zarejestruj się" (rys. 1), następnie wybieramy „formularz online - potwierdzisz w placówce" w dn. 6 listopada (rys. 2)(Mobilny Punkt NFZ-Starostwo Powiatowe w Sulęcinie, sala narad I piętro ). Następnie pojawi się okno „Rejestracja w Profilu Zaufanym" (rys. 3).
Dodatkowo informuję, że przed numerem telefonu trzeba wpisać: +48.
Po wypełnieniu wymaganych pól należy kliknąć „zarejestruj się".
W kolejnym kroku pacjent otrzyma na wskazany numer telefonu sms z kodem autoryzacyjnym, celem zatwierdzenia przedmiotowej rejestracji.
 
Źródło:  Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

 

 

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka