,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy

22-10-2019

,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy ,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy" - uroczystość pasowania na przedszkolaka i ucznia

Jedną z piękniejszych i wzruszających uroczystości odbywających się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym jest przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych przedszkolaków i uczniów.

11 października 2019r. odbyła się taka uroczystość, na której obecni byli: dyrektor Ośrodka Danuta Malinowska, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Kubiszyn, rodzice, nauczyciele i uczniowie starszych klas.
Apel rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Aleksandra Poznańska, która odczytała wyjątkowe życzenia dla wszystkich pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawione zostały wyniki wybrów do nowego Samorządu Uczniowskiego.
Po czym - Nikola, Janek, Sandra, Amanda, Tomek, Wiktor, Sara, Janek, Mariusz, Fabian, Franek, Fabian i Jakub złożyli ślubowanie „(...) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(...)". Po złożeniu ślubowania dyrektor Ośrodka pani Danuta Malinowska dokonała symbolicznego pasowania na przedszkolaka i ucznia.. „Pasuje Cię na ucznia..., pasuję Cię na przedszkolaka ... " - mówiła pani dyrektor dotykając ołówkiem jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci. Podsumowaniem aktu pasowania było wręczenie pięknych, pamiątkowych dyplomów oraz upominków.
Następnie uczniowie klasy I i I-III pod kierunkiem pani Katarzyny Dziadas, Urszuli Kołodziej
i Katarzyny Gardziejewskiej zaprezentowali piękną piosenkę z układem tanecznym, czym skradli serca wszystkim zebranym.
Gorące słowa podziękowań i najsłodszych życzeń do najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli skierowała pani dyrektor Danuta Malinowska.
Po zakończonej uroczystości pierwszaki w radosnym nastroju udały się do swoich sal na słodki poczęstunek.
Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.
Apel przygotowały wraz z Samorządem Uczniowskim Barbara Nowak-Mazurczak i Wioletta Kaźmierczak.

Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nauczyciel Urszula Kołodziej

Wioletta Kaźmierczak