Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy

22-10-2019

,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy ,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy" - uroczystość pasowania na przedszkolaka i ucznia

Jedną z piękniejszych i wzruszających uroczystości odbywających się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym jest przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych przedszkolaków i uczniów.

11 października 2019r. odbyła się taka uroczystość, na której obecni byli: dyrektor Ośrodka Danuta Malinowska, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Kubiszyn, rodzice, nauczyciele i uczniowie starszych klas.
Apel rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Aleksandra Poznańska, która odczytała wyjątkowe życzenia dla wszystkich pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawione zostały wyniki wybrów do nowego Samorządu Uczniowskiego.
Po czym - Nikola, Janek, Sandra, Amanda, Tomek, Wiktor, Sara, Janek, Mariusz, Fabian, Franek, Fabian i Jakub złożyli ślubowanie „(...) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(...)". Po złożeniu ślubowania dyrektor Ośrodka pani Danuta Malinowska dokonała symbolicznego pasowania na przedszkolaka i ucznia.. „Pasuje Cię na ucznia..., pasuję Cię na przedszkolaka ... " - mówiła pani dyrektor dotykając ołówkiem jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci. Podsumowaniem aktu pasowania było wręczenie pięknych, pamiątkowych dyplomów oraz upominków.
Następnie uczniowie klasy I i I-III pod kierunkiem pani Katarzyny Dziadas, Urszuli Kołodziej
i Katarzyny Gardziejewskiej zaprezentowali piękną piosenkę z układem tanecznym, czym skradli serca wszystkim zebranym.
Gorące słowa podziękowań i najsłodszych życzeń do najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli skierowała pani dyrektor Danuta Malinowska.
Po zakończonej uroczystości pierwszaki w radosnym nastroju udały się do swoich sal na słodki poczęstunek.
Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.
Apel przygotowały wraz z Samorządem Uczniowskim Barbara Nowak-Mazurczak i Wioletta Kaźmierczak.

 

Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nauczyciel Urszula Kołodziej


Wioletta Kaźmierczak

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka