"Lubuskie Talenty-Program Stypendialny"

16-10-2019

Informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze Departament Infrastruktury Społecznej rozpoczął realizację projektu pn. "Lubuskie Talenty-Program Stypendialny", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Celem projektu jest podwyższenie potencjału edukacyjnego 260 uczniów szkół podstawowych (klasy VII-VIII) i liceów ogólnokształcących (klasy I-III) z terenu województwa lubuskiego, szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych, poprzez wsparcie stypendialne, udzielane w okresie roku szkolnego 2019/2020.

W okresie realizacji projektu tj. od 01.09.2019 r. do 31.08.2020 260 uczniów (100 ze szkół podstawowych i 160 z liceów ogólnokształcących) zrealizuje indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego. Nabór wniosków o stypendia zaplanowano w terminie od 21.10.2019 r. do 08.11.2019 r.

Szczegółowe informacje wraz z Regulaminem przyznawania stypendiów znajdą Państwo na stronie:  http://lubuskie.pl/news/26180/806/Lubuskie-Talenty/.