Nietuzinkowy sukces uczniów SOSW w Sulęcinie

15-10-2019

Nietuzinkowy sukces uczniów SOSW w Sulęcinie
13 października 2019 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie: Damian Seremak i Mateusz Nowacki z klasy VIII SP wraz z wychowawcą klasy VII-VIII SP Panią Moniką Stegeman wzięli udział w I „Nietuzinkowym" Cross'ie Lubniewickim. Organizatorem biegu na dystansie 12 km była gmina Lubniewice, Lubniewickie Towarzystwo Sportowe „Aktywni" oraz Ośrodek Wypoczynkowy „Magic Camping".
Celem imprezy była promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie biegania w terenie. Trasa przebiegała wokół jeziora Lubiąż. Złota Polska Jesień i słoneczna aura towarzyszyła biegaczom, którzy pokonując trudną trasę wokół jeziora Lubiąż mieli okazje podziwiać piękno lubniewickich krajobrazów. Wielkim sukcesem okazał się wynik Damiana Seremaka, który zdobył II miejsce i stanął na podium w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Udowodniliśmy, że czas wolny można spędzić miło i aktywnie. W przyszłym roku powalczymy o jeszcze lepsze wyniki.

Źródło: Opiekun grupy Monika Stegeman