Rodzice na medal!

08-10-2019

Rodzice na medal!
Tradycją w lokalnej społeczności stało się, że Rada Rodziców przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie uświetnia swoimi wypiekami Polsko-Niemiecki Sulęciński Rajd Nordic Walking. Tak też stało się i w tym roku. Od wczesnych godzin porannych w sobotę, 28. września 2019 r., rodzice naszych wychowanków aktywnie działali w zorganizowanej przez siebie kawiarence.
Przedstawicielami Rady Rodziców SOSW na tegorocznej imprezie byli Państwo Ewa i Marek Grzebiela, Pan Marek Rogóż i Pan Marcin Kubiszyn. Panowie dwoili się i troili: parzyli setki kaw i herbat, kroili i nakładali ciasta, jednocześnie dbając o nieskazitelny porządek i wesołą atmosferę na stanowisku pracy. Wszystko to pod czujnym okiem Pani Ewy. Pracę rodziców wspomagały nauczycielki Anna Szemitko i Urszula Kołodziej.
Rodzice działali w szczytnym celu, jakim jest pozyskanie środków na Fundusz Rady Rodziców. Ciężka praca opłaciła się - sprzedano 16 blaszek ciasta!
Dzięki zebranym pieniądzom możliwe jest dofinansowywanie wakacyjnego wyjazdu dla uczniów SOSW, organizowanie dodatkowych konkursów oraz pomoc rodzinom naszych wychowanków, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
Miłym akcentem na zakończenie były podziękowania od przesympatycznej grupy uczestników z Niemiec: przyszli osobiście podziękować Rodzicom za przemiłą obsługę, pochwalili wypieki i zapewnili, że za rok powrócą na Rajd, aby skosztować tych ciast raz jeszcze!
W imieniu szkolnej społeczności składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie, poświęcenie wolnego dnia i ciężką pracę w Kawiarence.
Ogromne podziękowania należą się jednak wszystkim Rodzicom naszych uczniów, którzy przygotowali wypieki do kawiarenki - bez Państwa pomocy nie udałoby się! Dziękujemy!

Źródło: Urszula Kołodziej opiekun Rady Rodziców SOSW w Sulęcinie