Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Powiatowe Obchody Święta Policji

16-07-2019

Powiatowe Obchody Święta Policji
Początek tygodnia dla sulęcińskich policjantów rozpoczął się bardzo szczególnie. W poniedziałek (15 lipca) odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. Tegoroczne uroczystości zbiegły się z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Odsłonięcie pamiątkowego kamienia, zasadzenie dębu, uroczysty apel poprzedzony Mszą Świętą oraz festyn rodzinny - to był naprawdę wyjątkowy dzień.

Święto Policji to zawsze bardzo wyjątkowa chwila dla policjantów i pracowników tej formacji. To czas wręczenia odznaczeń, awansów oraz wyróżnień. Czas pięknych słów podziękowania oraz uznania za odpowiedzialną służbę i wymagającą pracę. Tegoroczne uroczystości były dla sulęcińskiej jednostki szczególne, ponieważ zbiegły się z 100. rocznicą powołania Policji Państwowej. Na Powiatowe Obchody Święta Policji przybyła Pani nadinsp. Helena Michalak Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, w tym także Komendanci Miejscy i Powiatowi Policji oraz reprezentanci instytucji i placówek, z którymi na co dzień współpracuje Policja. Pierwszym punktem obchodów było odsłonięcie kamienia upamiętniającego obchodzony jubileusz oraz zasadzenie symbolicznego dębu przed budynkiem sulęcińskiej Komendy. Następnie odbyła się Msza Święta w intencji policjantów i pracowników Policji, która miała szczególną oprawę muzyczną przygotowaną przez Orkiestrę Wojskową z Żagania. Głównym punktem obchodów było wręczenie odznaczeń, awansów oraz wyróżnień. W tej części padło wiele ciepłych słów skierowanych w stronę policjantów i pracowników Policji. W swoim przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie mł. insp. Mirosław Kędziora nawiązał to etosu służby i wartości, które pozostają niezmienne na przestrzeni lat. Podziękował także władzom samorządowym, służbom mundurowym oraz instytucjom za bardzo wysoki poziom współpracy. Na szczególną uwagę zasługiwały wyróżnienia przyznane przez Komendanta Głównego Policji za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Była to również bardzo wyjątkowa chwila dla szefa sulęcińskich policjantów, który z rąk Pani Generał odebrał akt mianowania na stopień Inspektora Policji. Przemówienie okolicznościowe wygłosiła także Pani nadinsp. Helena Michalak Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. W pięknych słowach podziękowała policjantom i pracownikom Policji za zaangażowanie i trud jaki wkładają w wykonywane zadania. Wyraziła także przekonanie, że zasadzony dąb jest doskonałym symbolem obchodzonego jubileuszu jako wyrazu trwałości, siły i tradycji. Słowa uznania do funkcjonariuszy i pracowników sulęcińskiej Policji skierowali także przedstawiciele samorządu, dziękując za realny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu sulęcińskiego. Uroczystość zakończył wyjątkowy występ Orkiestry Wojskowej z Żagania. Ostatnim punktem Powiatowych Obchodów Święta Policji był festyn rodzinny pn. „Bezpieczne Wakacje". Dzięki współpracy Policji z Burmistrzem Sulęcina oraz Starostą Sulęcińskim, a także ogromnemu zaangażowaniu służb mundurowych, placówek, instytucji oraz firm, na mieszkańców powiatu czekała masa atrakcji, konkursów oraz niespodzianek. Uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym potwierdzeniem na to, że tegoroczne Święto Policji było wyjątkowe dla wszystkich.

 

Źródło: sierż. Klaudia Richter Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Foto: Maciek Barden

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka