Głośna próba syren alarmowych

26-06-2019

Głośna próba syren alarmowych
27 czerwca 2019 r. w godz. 12.00 - 12.30 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych Obrony Cywilnej, zlokalizowanych na terenie Powiatu Sulęcińskiego. Syreny alarmowe OC wchodzą w skład powiatowych elementów Wojewódzkiego Systemu Wczesnego Ostrzegania o zagrożeniach oraz Systemu Wykrywania i Alarmowania.
Próba syren przeprowadzona zostanie zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach, jak również zgodnie z Kalendarzowym planem realizacji zadań obrony cywilnej w 2019 roku.
Celem głośnych prób syren jest praktyczne sprawdzenie funkcjonowania systemu oraz stanu technicznego urządzeń alarmowych.
Podczas głośnej próby syren alarmowych nadane zostaną następujące sygnały akustyczne:
- ogłoszenie alarmu - modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty,
- odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty.

prby_alarmu_576