Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Lubniewice na Lato!

25-06-2019

Lubniewice na Lato!
Zachęcamy do zapoznania się z letnią ofertą Lubniewic!

„Mikromusic, Łukasz Łyczkowski & 5 RANO, Barbara Wrońska & BRODKA, MOLK - to zespoły, które w dniach 28-29 czerwca zagrają w Lubniewicach. Koncerty odbędą się w Parku Europejskim. Dodatkowo powstanie tam strefa foodtrucków.

Piątek, 28.06.2019
20.00 - Mikromusic*
21.30 - Łukasz Łyczkowski & 5 RANO

Sobota, 29.06.2019
20.00 - MOLK*
21.30 - Barbara Wrońska & BRODKA
Natomiast w sobotę i niedzielę (29-30 czerwca) na rynku w Lubniewicach targi Eko jedzenia, rękodzieło, lokalne stowarzyszenia, pokazy, warsztaty taneczne oraz mini koncerty. Atrakcje na rynku dostępne będą w godz. 10.00-18.00.

Rynek
Stowarzyszenia:
TPL-chleb ze smalcem i ogórek małosolny,śledź.
Seniorki-bigos,chłodnik,ciasto,kawa,herbata
Glisno-sobota-gołąbki,naleśniki z serem i truskawkami,ciasto
Jarnatów-niedziela- pierogi,ciasto.


RĘKODZIELNICY:
1.Kosowska Renata-obrazy
2.Kwietniewska Janina-biżuteria drewniana z recyklingu
3. Krzysztof Brzeziński-rękodzieło jadalne,rzeźbione warzywa w słoiczkach,drewniane kręcioły,szyte przytulanki
3.Halina Jerzyk-art.dekoracyjne i użytkowe z topionego szkła (fusing)
4.Beata Mika-biżuteria witrazowa wykonywana techniką Tiffany (głównie zawieszki)
5. Joanna Jędrychowicz-materiały dekoracyjne i użytkowe (decoupage)
6. Urszula Szadyko-ikony,zdobione stare desk,i drewniane ptaki,świeczniki,serducha,kompozycje kwiatowe,wianki
6. Pasieka pod Lasem-Ewa i Roman Karalus-miód
7. Czerwczak Jadwiga-Farma na Górce-sery,jogurty
8. Irena Koprowska-biżuteria


W niedzielę 30 czerwca w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Matki Bożej Różańcowej w Lubniewicach o godz. 14.00 wystąpi Chór ekumeniczny Schöneiche - powstał jesienią 1991 r. poprzez połączenie chórów kościelnych lokalnych wspólnot katolickich i protestanckich. Od 2008 roku chór prowadzi Lothar Graap, dyrektor muzyki kościelnej. Repertuar obejmuje zarówno tradycyjne, jak i nowe pieśni święte obu wyznań. Uroczysty projekt nabożeństw w obu społecznościach jest zawsze szczególnym wyzwaniem, Publiczne występy w rytmie pór roku, świąt Bożego Narodzenia lub w czasie Męki Pańskiej przekazują radość śpiewania chóru większej publiczności.


Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledysków Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce" oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019 r.
MOLK to taneczny soul przesiąknięty chłodem skandynawskiego popu i słowiańską melancholią. Ten poznańsko-gorzowski skład na głos, elektronikę, perkusję, gitarę, bas i skrzypce, tworzy muzykę, która kojarzyć się może z nagraniami takich grup, jak Jungle, Vök, Warpaint czy Manaam. Na początku maja grupa wydała epkę „Tu", na której znalazły się utwory: „Ja", „Tyle" i „Tu". Producentem materiału jest Bartosz Szczęsny znany m.in. z grupy Rebeka. W 2019 roku zespół został wybrany do finałowej 10 opolskich „Debiutów". Bartek Chaciński (szef działu kulturalnego tygodnika „Polityka"), jeden z jurorów konkursu, ocenił utwór „Tyle" jako propozycję "zdecydowanie wartą uwagi. Przede wszystkim ze względu na wyobraźnię, myślenie o kompozycji jako całości [oraz] oryginalny, ciekawy głos". W 2018 r. zespół wystąpił na festiwalu Spring Break i znalazł się na liście Brand New of 2018 portalu „Brand New Anthem" obok m.in. tęskno, Ala | Zastary i Linii Nocnej.
Łukasz Łyczkowski & 5 RANO „Korzenie"
Łukasz Łyczkowski po zajęciu 2 miejsca w ósmej edycji The Voice of Poland, wraz z matczyną formacją 5 RANO nagrał nowy album zatytułowany „Korzenie". Po tak wielkim sukcesie komercyjnym wszyscy spodziewali się, że wydawnictwo będzie odpowiadało obecnym trendom, lecz nic bardziej mylnego. Styl 5 RANO ukształtowany przez zespoły z lat 70-tych, tym co najlepsze w latach 90-tych, szczególnie rodem z Seattle stoi w afroncie do tego, czemu mainstream obecnie hołduje.
Nie bacząc na oczekiwania rynku muzycznego muzyka zawarta na nowym wydawnictwie to kwintesencja tego, czego oczekujemy od rockowej kapeli, czyli nieokiełznane dzikie riffy i szczere do bólu teksty.
Album ,,Korzenie" to swoisty hołd takim gatunkom jak hard rock, metal, grunge, blues, southern rock, czy nawet rock progresywny. Zespół pod opieką Piotra Łukaszewskiego nagrywał w renomowanym studio CUSTOM34, co gwarantuje najwyższy standard brzmienia.
Łukasz Łyczkowski & 5 RANO zaprasza na koncerty w ramach trasy ,,To jest mój Rock&Roll", promującej album. Wszyscy Ci, którzy szukają szczerości, całkowitego oddania muzyce z pewnością się nie zawiodą.

Lato w Lubniewicach
Lipiec
6.07 - Potańcówka (rynek)
11.07 - akcja Radia ZET - słuchajcie i wygrywajcie skuter (rynek, teren całego miasta)
13.07 - Potańcówka (rynek)
14.07 - zawody rowerowe MTB SCOTT CHALLANGE -(Park Europejski)
20.07 - Potańcówka (rynek)
21.07 - Teatrzyk dla dzieci -(rynek)
27.07 - Potańcówka (rynek)
Sierpień
3.08 - Potańcówka (rynek)
10.08
Potańcówka (rynek)
Ekoanimacje na wakacje - (Ośrodek Wypoczynkowy Magic Camping)
17.08 - Folkowe Lubniewice (rynek)
24.08 - Potańcówka (rynek)
31.08
Sportowo-pożarnicze zawody strażackie (boisko piłkarskie)
Potańcówka (rynek)

 

muzycznelato_ost_640

 

 

 

harmonogram_lubniewice_druk_a3_3_640

 

Źródło:Urząd Miejski w Lubniewicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka