Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Dni Sulęcina 2019

24-06-2019

Dni Sulęcina 2019
W dniach 21-23.06 odbyły się tegoroczne Dni Sulęcina. W tym roku mieszkańcy naszej gminy świętowali przez trzy dni, w różnych miejscach naszego pięknego miasteczka: w Parku Miejskim, nad rzeką Postomią, w Sulęcińskim Ośrodku Kultury oraz na Placu Czarnieckiego.
Projekt imprezy sfinansowany został z Funduszy Europejskich - Fundusz Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia - Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
 
Weekendowe działania rozpoczął klimatyczny koncert zespołu Trupięgi, który odbył się w Parku Miejskim przy Kontenerze Kultury. Poezja Leśmiana przyciągnęła do parku tłumy, a spotkanie było idealną okazją aby zespół mógł podziękować słuchaczom za wsparcie finansowe ich debiutanckiej płyty (zbiórka odbyła się na portalu odpalprojekt.pl).

W sobotę świętowanie rozpoczęło się od wycieczki rowerowej po Sulęcinie i okolicach, jej organizatorem była grupa rowerowa beCYKL.pl. Następnie w holu Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sulęcina, a na Stadionie Miejskim im. Stanisława Ożoga w Sulęcinie młodzi piłkarze wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej, współorganizowanym przez Stal Sulęcin oraz Parafialną Akademię Piłkarską Bosko.

Pozostałe atrakcje tego dnia przeniosły się po raz kolejny do naszego pięknego Parku Miejskiego. Tam od godziny 17:00 sporą popularnością cieszył się Piknik Rodzinny, podczas którego dzieci (i nie tylko!) mogły skorzystać z takich atrakcji jak: zabawy plastyczne w plenerze, bańkolandia, Akademia Karate Karola Buksztynowicza, wioska harcerska z 3 DSH Red One oraz warsztaty plecenia wianków świętojańskich ze Stowarzyszeniem Mam Pomysł. W trakcie trwania pikniku rozstrzygęliśmy również konkurs na Najpiękniejszy Wianek Świętojański.
O godzinie 18:00 rozpoczął się FSU Fest - Made in Sulęcin. Na plenerowej scenie przy Kontenerze Kultury wystąpili: grupa teatralna BA-JAGA, solistki Studia Piosenki SOK, Maciej Barden, zespół JuKaMa oraz Brevki.

Wieczorem, również w parku, wystąpił teatr z Gorzowa Wielkopolskiego - „Moje córki czarownice". Widowisko teatralno-muzyczne wyreżyserował Marcin Ciężki, a wzbogacił je występ kwartetu smyczkowego oraz pokaz fire-show.
Ostatnim punktem naszych sobotnich atrakcji był Korowód Świętojański (z Parku Miejskiego nad rzekę Postomię), puszczanie wianków do wody, ognisko, pokaz fire-show w wykonaniu grupy Sagitta oraz wieczorna wycieczka rowerowa z beCYKL.

W niedzielę nasze aktywności przeniosły się nad rzekę Postomię, która stała się areną mistrzowskich zmagań - w południe odbyły się Regaty nad Postomią oraz pierwsza tego typu impreza w Sulęcinie - Wyścig Kaczek.

Na scenie na Placu Czarnieckiego jako pierwsze wystąpiły dzieci w ramach Festiwalu Przedszkolaków, a następnie soliści Studia Piosenki SOK oraz grupa kabaretowa „TERAZ MY". Po godzinie 17:00 ogłosiliśmy wyniki oraz rozdaliśmy pamiątkowe dyplomy i nagrody we wszystkich konkursach, odbywających się w ramach tegorocznych Dni Sulęcina.

Tego dnia na scenie wystąpili: debiutujący zespół A l i v e, Late Nights, GOOSEBUMPS, Kasia Kowalska oraz Pesos Sax Fighter + DJ MAXX.

Dziękujemy, że byliście z nami! Dziękujemy również wszystkim tym, którzy współtworzyli z nami to wydarzenie.
To były jakże ciekawe, intensywne, ale i radosne trzy dni. Do zobaczenia na naszych kolejnych wydarzeniach!

 

Źródło: SOK

Galeria (zobacz wszystkie)

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka