Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Mistrzostwa Polski w Badmintonie

12-06-2019

Mistrzostwa Polski w Badmintonie

Zawodnicy Sulęcińskiego Klubu Badmintona ,,Badminton4all"  bardzo dobrze zaprezentowali się na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie, które odbyły się w dniach 6-9.06.2019 r. w Mysłowicach. Klub reprezentowali: Weronika Aleksandrowicz, Zuzanna Mierzejewska, Sandra Szczerbin oraz Łukasz Chudziński. Trener - Robert Aleksandrowicz.

Do gry przystąpiło 135 zawodników/czek, czyli krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej. Z  zawodników sulęcińskiego klubu najlepiej wypadła para mikstowa Weronika Aleksandrowicz/Łukasz Chudziński. Para ta zagrała w turnieju głównym pierwszy mecz i  wygrała bez problemu  z parą z Bytowa. Kolejny mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Sulęcińscy zawodnicy wygrali z parą Joanna Kulawiak/Karol Bartosz  - reprezentantami UKSB Milenium  Warszawa/MLKS Solec Kujawski  w trzech setach 17:21, 23:21, 21:16. W  walce o medal sulęcinianie musieli uznać wyższość  kadrowiczów  Piotra Liszki i Anny Czuchra  z UKS Unia Bieruń, którzy pokonali naszych reprezentantów wynikiem 2:0. Medal  był blisko, ale ostatecznie Łukasz i Weronika  w Mistrzostwach Polski zdobyli rewelacyjne  5 miejsce. W grze pojedynczej świetnie zagrał Łukasz Chudziński. Grał on w  turnieju głównym, w którym wystartowało 32 najlepszych zawodników z całej Polski. Pierwszą rundę rozegrał bardzo dobrze taktycznie i bez problemu wygrał 2:0. W walce o  ćwierć finał zagrał z rozstawionym z numerem 5-8 Janem Wilczakiem z ABRM Warszawa. Po wyrównanej grze musiał jednak uznać wyższość zawodnika z Warszawy i tym samym Łukasz zdobył 9-16 miejsce. Zuzanna Mierzejewska oraz Sandra Szczerbin  rozgrywały eliminacje w grze pojedynczej i odnotowały  po jednym zwycięstwie i po jednej porażce. Natomiast  w grze podwójnej sulęcinianki przeżyły „sportowy horror". Niestety dziewczyny  przegrały o awans do głównego turnieju w trzech setach z  zawodniczkami  BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn -Koźle  15:21, 21:17, 23:21 .

Weronika Aleksandrowicz SKBBadminton4all w parze z Martyną Tatarek UKS 2 Sobótka  zadebiutowały w Mistrzostwach Polski. Pierwszy mecz przeszły jak burza i  pokonały zawodniczki z KS Chojnik Jelenia Góra. W kolejnej rundzie trafiły na zawodniczki rozstawiane z numerem 2 i musiały uznać ich wyższość przegrywając 2:0. Ostatecznie zajęły 9-16 miejsce.

Sulęcińscy zawodnicy kolejny raz pokazali, że nie boją się grać z najlepszymi w kraju. Teraz zabierają się do jeszcze cięższej pracy. Przed nimi wakacje, czyli okres zgrupowań, którego celem jest przegotowanie zawodników do kolejnego sezonu. Trzymamy mocno kciuki za młodych sulęcińskich badmintonistów.

 

Trener Robert Aleksandrowicz 

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka