Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Warsztaty czytelnicze w SOSW

11-06-2019

Warsztaty czytelnicze w SOSW

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie odbyły się warsztaty czytelnicze „Inny nie znaczy gorszy". Adresatem  akcji była grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sulęcinie (dzieci z Zespołów Edukacyjno- Terapeutycznych). Warsztaty zorganizowano w trakcie Dnia Otwartych Drzwi Szkoły.

Celem zabawy była promocja czytelnictwa w ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam", jak również uwrażliwienie na potrzeby wzajemnej tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka, jego inności, niepowtarzalności, bez względu na pochodzenie, wygląd, czy kulturę. Przebieg zajęć był następujący - nauczyciel przywitał grupę dzieci, tłumaczył trudne słowa występujące w tekście i prowadził wspólnie z dziećmi i opiekunami kolejne zabawy:

Lubię cię, bo.....- rzucaliśmy lub podawaliśmy miękką maskotkę słonia do wybranej osoby, która kończyła rozpoczęte zdanie.
Kapturek myśliciela"- każde dziecko masowało swoje uszy- od środka na zewnątrz i od góry do dołu. Ćwiczenie pomagało dzieciom słuchać, koncentrować się i zapamiętywać.
Czytaliśmy książkę Agnieszki Stelmaszyk pt.:"Słoń w składzie porcelany".
Słoń"- wykonywaliśmy ćwiczenie w którym dzieci przykładali ucho do ramienia i wyciągniętą ręką kreślili leniwe ósemki.
Zgubiony słoń"- graliśmy w grę planszową sprawdzającą i utrwalającą treść książki.
Każdy jest inny"- dyrektor ZOO, czyli chętne dziecko informowało nas, że przybył nowy mieszkaniec ZOO, opisywało podany przez nauczyciela obrazek słowami, gestami i mimiką, wydawało dźwięki zwierzęcia. Pozostałe dzieci zgadywały, jakie to zwierzę. Podkreślaliśmy różnorodność świata zwierząt w nawiązaniu do ludzi.
Burza mózgów" wskazująca na różnice w wyglądzie i charakterze u ludzi.
Podobieństwa i różnice"- dzieci wykonywały polecenia, które pomagały im dokładniej obserwować innych, zauważyć ich i swoją wyjątkowość. Podawano polecenia:
- wskaż każdego, kto często się uśmiecha,
- wskaż osobę, która lubi książki,
- wskaż każdego, kto ma rzecz w kolor niebieskim,
- wskaż , kto ma czarne włosy,
- wskaż, kto jest w spodniach,
- wskaż, kto lubi grać w piłkę,
- wskaż, kto ładnie rysuje,
- wskaż, kto chętnie pomaga innym,
- wskaż, kto lubi porządek itp.
Praca plastyczna: „Słoń w składzie porcelany"- wyobrażam sobie siebie i jestem słoniem. Jakim jestem słoniem? Dzieci odbijały dłonie pomalowane wybranym kolorem farby.
Słoń odpoczywa"- nauczyciel bibliotekarz czytał relaksujący tekst, a dzieci odpoczywały przy muzyce relaksacyjnej, leżąc na materacach i pufach.
Słoniowa trąba"- każde dziecko, któremu podobały się zajęcia podnosiło rękę - „słoniową trąbę" do góry, jeżeli nie - w dół. „Trąby" podniesiono w górę. Podsumowanie i podziękowanie za udział. 
Na zakończenie rozdano materiały promujące czytanie.
Ostatnim punktem było „Słoniowe jedzonko" - zdrowy owocowy poczęstunek.
Zajęcia przygotowała Dorota Nazwalska   - bibliotekarz szkolny i prowadziła je wspólnie z Małgorzatą Gąsiorek, nauczycielką SOSW.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

 

 

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka