Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

O edukacji na pograniczu polsko-niemieckim

05-06-2019

29 maja w Słubicach odbyła się konferencja pt. „Potencjały transgraniczne w obszarze edukacji na przykładzie Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA". 

Zgromadzonych w Collegium Polonicum kilkudziesięciu uczestników z obu brzegów Odry powitali: Tomasz Jaskuła - Wiceprzewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina" oraz Christoph Bruckhoff - Członek Zarządu Mittlere Oder e.V.


Dyrektorzy Biur: Krzysztof Szydłak oraz Toralf Schiwietz otworzyli i moderowali całą konferencję.

W konferencji wzięły udział osoby zaangażowane bezpośrednio w tematykę szeroko rozumianej edukacji na terenie naszego Euroregionu oraz województwa lubuskiego i Brandenburgii. Swoją wiedzą oraz doświadczeniem podzielili się z zebranymi w formie prelekcji. Przekrój instytucji reprezentowanych w czasie konferencji pozwolił na spojrzenie na kwestię edukacji w Euroregionie w sposób możliwie kompleksowy i z różnej perspektywy.

O zainteresowaniu tematem edukacji podjętym przez Euroregion świadczy między innymi żywa dyskusja po prelekcjach oraz liczne pytania i opinie wyrażane po każdym w mówców.

W roli prelegentów wystąpili między innymi:

  • Janina Grzecznowska - Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego z Kuratorium Oświat w Gorzowie Wlkp. przedstawiła współpracę polsko-niemiecką wśród lubuskich szkół
  • Krzysztof Jacniacki - Wicedyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie opowiedział o perspektywach współpracy transgranicznej w zakresie kształcenia zawodowego
  • Mateusz Feder - Burmistrz Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie opowiedział gminny program konsolidacji zawodowej (rynku pracy i oświaty)
  • Adriana Dydyna-Marycka - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Słubice; opowiedziała o współpracy słubickich i frankfurckich przedszkoli, w obecności partnera - Nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą Pana René Wilke
  • Hanna Kotas oraz Kamila Dzwonowska - Specjalistki ds. Edukacji w Muzeum Lubuskim w Gorzowie Wlkp. przedstawiły działalność muzeum w zakresie edukacji

Wśród gości i prelegentów ze strony niemieckiej byli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Młodzieży i Sportu oraz Ministerstwa Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów Landu Brandenburgia.

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Patronatem medialnym TVP3 Gorzów Wlkp. oraz Radia Zachód w ramach realizowanego przez Euroregiony PRO EUROPA VIADRINA oraz SPREWA-NYSA -BÓBR projektu DIALOG.

 

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka