Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Sulęcina

28-05-2019

Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Sulęcina
Dnia 25.05.2019 r. w Sulęcińskim Liceum im. Adama Mickiewicza odbył się Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Sulęcina 2019. W turnieju wzięło udział 60 zawodników z miejscowości: Świebodzin, Babimost, Gubin, Głogow i Sulęcin. Turniej rozpoczął się grami najmłodszych zawodników, a następnie swoje rozgrywki rozpoczęli dorośli. Wspaniała atmosfera zagrzewała do walki.
W trakcie odpoczynku na uczestników czekała kawa oraz przepyszne ciasta przygotowane przez dzieci i ich rodziców. Nie zabrakło również prawdziwego badmintonowego torta. Kategorią turnieju, która sprawiła uczestnikom tego wydarzenia najwięcej radości okazał się tzw. „ukochany amator". Mamy nadzieję, że ta kategoria wpisze się na stałe do kalendarza naszych turniejów.
Podczas tego turnieju swoje pierwsze sukcesy zdobyli: najmłodszy zawodnik turnieju Tobiasz Mazur 6 lat, który zajął 3 miejsce, Rafał Mazur (tata Tobiasza) zajął 1 miejsce w kategorii 40+ oraz 1 miejsce w debla open mężczyzn w parze z Arkadiuszem Warkoczem. Mamy nadzieję, że Tobiasz pójdzie w ślady taty. Do udziału w turnieju udało się namówić panią Prezes Wiolettę Markowską, która zajęła 3 miejsce w kategorii 40+, 2 miejsce w deblu open kobiet ze swoją partnerką Dominiką Koryluk oraz 2 miejsce w kategorii „uchachany amator" z partnerem Mariuszem Wyszyńskim. Do uczestnictwa turnieju udało się także nakłonić Pana Tomasza Prozorowicza Wicestarostę Sulęcińskiego. Było wato, Pan Tomasz z Magdaleną Piechowiak zajęli 1 miejsce w tej najśmieszniejszej kategorii. Przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom zawodów za tak wspaniałą atmosferę, pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy Burmistrzowi Sulęcina Dariuszowi Ejchartowi oraz zastępcy burmistrza Pani Iwonie Walczak za objęcie patronatem Turnieju i wsparcie w jego organizacji. Dziękujemy również za ufundowanie pucharów i nagród. Podziękowania przekazujemy również Dyrektorowi I LO Panu Tomaszowi Walenciakowi, uczniom i absolwentom za współtworzenie tego sportowego wydarzenia. Słowa podziękowania nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności dla fundatorów nagród: Urząd Miejski Sulęcin, Portal Sulęcin24.pl, Maszoński Logistic, Agnes, Renia salon fryzjerski, Gama, Dudkowiak Gospodarstwo Pszczelarskie ,taxi Karol, Zakład Instalatorstwo Elektryczne Jacek Czułowski.

Dziękujemy: za sprawne poprowadzenie Turnieju trenerom Jeremiemu Borowcowi oraz Magdalenie Piechowiak, Dominice Koryluk za trud i włożoną pracę, Państwu Górskim, Pani Prezes Wiolecie Markowskiej oraz Pani Annie Warkocz, a także fotoreporterom - Panu Maciejowi Bardenowi oraz Panu Arturowi Pawlikowi.

Wyniki:
Kategoria: dziewczęta kl.1-2:

I- Kaczkowska Małgorzata
II- Sroka Milena
Chłopcy kl.1-2:
I- Maczalski Michał
II- Braun Hubert
III- Mazur Tobiasz
Chłopcy kl. 3-4:
I- Flejsierowicz Tymoteusz
II- Tomczak Nikodem
III- Lelewer Adam
Dziewczęta kl. 4-6:
I- Cieplak Aleksandra
II- Kędziora Klaudia
III- Maczalska Zuzanna
Chłopcy kl. 4-6:
I- Chojnacki Karol
II- Kaczkowski Dawid
III- Siemiatowski Fryderyk
Dziewczęta kl. 7-8
I- Fiołka Wiktoria

Singiel kobiet:
I- Magdalena Piechowiak
II- Dominika Koryluk
III- Elzbieta Warkocz
Singiel open mężczyzn:
I- Daniel Goscilo
II- Arkadiusz Warkocz
III- Jakub Górski
Mix:
I- E. Warkocz/ D. Gościło
II- D. Koryluk / M. Wyszyński
III- M. Piechowiak/ T. Wlazło
Uchachany amator:
I- M. Piechowiak/ T. Prozorowicz
II - W. Markowska/ M. Wyszyński
III - I. Koszela / G. Chirkowski
Singiel kobiet 40+:
I- Iwona Koszela
II- Katarzyna Pietrzak
III- Wioletta Markowska
Singiel mężczyzn 40+:
I- Rafal Mazur
II- Grzegorz Chirkowski
III- Tomasz Wlazło
Debel kobiet:
I. I. Koszela/ A. Gajewska
II D. Koryluk/ W. Markowska
III J. Szafirowicz/ A. Stasilowicz
Debel mężczyzn:
I- R. Mazur/ A. Warkocz
II- J. Górski/ M. Wyszyński
III- E. Winter/ P. Frontczak

Każdemu zawodnikowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przedsięwzięcie dofinansowano z budżetu gminy Sulęcin w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Popularyzacja badmintona w srodowisku miejskim na terenie Sulęcina.

 

Źródło: Dominika Koryluk - Klub Badmintona

 

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka