Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Cyberprzemoc, narkotyki, dopalacze...

27-05-2019

Cyberprzemoc, narkotyki, dopalacze...
Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie mł. insp. Mirosława Kędziory przy współpracy z dyrekcją sulęcińskiego liceum, w piątek (24.05) odbyła się kolejna debata społeczna pn. „Cyberprzemoc, narkotyki, dopalacze - współczesne zagrożenia, współczesnej młodzieży". Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, w końcu każdy z nas ma nie wpływ.
Współczesny świat daje nam spektrum możliwości, niestety niesie za sobą również wiele zagrożeń. Cyberprzemoc, narkotyki, dopalacze - to tylko niektóre z nich. W piątek (24.05) z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie mł. insp. Mirosława Kędziory przy współpracy z  Dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w SulęcinieTomaszem Walenciakiem odbyła się debata społeczna pn. „Cyberprzemoc, narkotyki, dopalacze - współczesne zagrożenia, współczesnej młodzieży". Była to kolejna okazja do rozmowy o bezpieczeństwie. Pierwsza debata o rzeczowej tematyce miała miejsce 10 października 2018 roku. Od tego czasu, sulęcińscy policjanci przeprowadzili blisko setkę spotkań z mieszkańcami powiatu sulęcińskiego, w tym również z młodzieżą, rodzicami oraz pedagogami. Każdorazowo cel był jeden - podniesienie świadomości, co realnie przekłada się na poprawę bezpieczeństwa.
Głównym punktem debaty było wysłuchanie prelekcji na temat zagrożeń i przestępczości w sieci. Aspirant Sztabowy Andrzej Barciński opierając się na bardzo interesującym filmie edukacyjnym omówił kwestie związane z ochroną prywatności w sieci oraz rozsądnym korzystaniem z zasobów Internetu. Kolejna z poruszonych kwestii dotyczyła narkotyków.
W ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej organizowanej przez MSWiA pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają" policjanci omówili tematykę odpowiedzialności karnej w rzeczowym zakresie oraz wpływu używek na zdrowie i życie ludzkie. Wyświetlony został także spot promujący idee kampanii, przedstawiający m.in. bardzo wymowne hasło przedsięwzięcia „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty". Przekazane podczas wykładów informacje stanowiły trzon do dalszej dyskusji, wniosków oraz wypracowania wspólnych rozwiązań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w obszarze omawianych zagrożeń.
Adresatami przedsięwzięcia była nie tylko młodzież, ale również rodzice, pedagodzy, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji, na co dzień współpracujących z Policją. Każdy mieszkaniec powiatu mógł wziąć udział w debacie, wysłuchać wykładu, zadać pytanie. Uczestnikom przedstawiono również współczesne kanały komunikacji
z Policją. Mowa tutaj o aplikacjach „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz „Moja Komenda". Przeprowadzona debata, nie tylko wzbogaciła o nową wiedzę, ale przede wszystkim nakreśliła kierunki działalności dla sulęcińskiej jednostki.
 
Źródło:  sierż. Klaudia Richter
Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie


Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka